UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

První ročník Bookconu odstartoval na jedničku

První ročník Bookconu odstartoval na jedničku
13.11.2017

Malé ohlédnutí za úspěšnou akcí

V Sokolově s velkým úspěchem proběhl 11. 11. 2017 první Bookcon. Odehrál se v prostorách Zámku Městské knihovny Sokolov. Návštěvníci zde našli příležitost omakat si deskové hry, ale i šátrat rukama v prostoru při testování zařízení virtuální reality. K dispozici měli také mladí návštěvníci možnost nostalgicky zavzpomínat při projekci snímku Zaklínač (2011). Ostatně ozdobou festivalu byli i nadějní cosplayeři v roli filmových (potažmo knižních) postav Geralta a Yennefer. S nimi se mohli všichni fotit, a činil tak snad každý. Oba cosplayeři měli připravené rekvizity i kostým naprosto dokonale, precizně v každém detailu.

Hlavní událostí na pořadu dne však byla literární soutěž nazvaná TEXT WARS 01, kterou ve spolupráci s Městskou knihovnou Sokolov spolupořádal sokolovský autor Michal Březina. Sestavil odbornou porotu s účastí věhlasné české spisovatelky, paní Františky Vrbenské, paní Boženy Šikýřové ze Sokolova, jež zasvětila prakticky celý svůj život vštěpování pravidel pravopisu do hlav sokolovské mládeže, dále natlačil Michal do této úžasné skvadry spisovatele Pavla Renčína a sám také soudcoval.
Soutěž se omezovala pouze na Karlovarský kraj, přesto se sešlo několik mnoho děl, přičemž osm postoupilo do finále.

O první místo tak zabojoval mladý sokolovský autor, student Vítek Prokop a to s povídkou, kterou nazval Nedotknutelná. O půl bodu za ním skončila Lena Pintnerová z Ostrova s povídkou Absurdní. Na třetím František Braun s povídkou Nemoc na křídlech a na čtvrtém Markéta Šteklová a její Hry na boha. Porotci díla vesměs chválili. Nestalo se ani v jednom případě, že by někdo z autorů Karlovarského kraje poslal vyloženě špatný text. Jednalo se tedy o rozhodně dramatický souboj.
Hlavním přínosem soutěže však bylo pro všechny zúčastněné to, že na své dílo obdržel jeden každý od všech porotců odborný posudek, což jim nepochybně jejich psaní pomůže vylepšit. Dostali tak na jednom papíře užitečné postřehy a rady, ke kterým by se jinak museli složitě lopotit třeba cestou pokus-omyl. Františka Vrbenská pak ve své přednášce vypíchla časté chyby začínajících autorů, a přihodila i podnětné rady, které zkrátka nikde jinde neuslyšíte, než když si paní Františku poslechnete osobně.
 
- - -
Článek dodal Michal BřezinaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.