UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Program RotiConu 2018 víme jako první!

Program RotiConu 2018 víme jako první!
26.09.2018

Oficiální program Roticonu 2018 byl právě odtajněn! Vanili.cz je hrdým partnerem této legendární události.

ROTICON 2018

  • 13.října 2018 od 12 hodin
  • Dark Velvet Praha

Program Roticonu 2018:

Blok I. – přednášky, show

FRANTIŠKA VRBENSKÁ: Temné hlubiny rudé magie (13:00 – 14:00)

Červená nebo růžová bývá nazývána magie spojená s láskou či prostým sexem. zapomeňte na moderní čarodějnické příručky, které vám budou vnucovat barevné svíce, květiny pod polštářem a kejkle při luně v úplňku. Skutečné milostné čarování je drsné, bezohledné a velice mocné. Recepty, které se dozvíte, raději nezkoušejte...

HONZA POPÍLEK: Vandrovec a e-rotika (14:00 – 15:00)

Jakubovy odvážné praktiky v boji nejen proti upírům, bílé mafii a dalším živlům. Kromě záznamu z přímého střetu se seznámíme i s pohledem z druhé strany barikády. A nebudou chybět i další osoby z tohoto svérázného universa. Co všechno je skryto v Kronikách Jakubových, Sestřenkách, v zápiscích z Norského deníku, či jak to bylo koncem osmdesátých let v PLR v záznamech Velkého Grafomana? Nejen to se můžete dozvědět v tomto pořadu.

HANINA VESELÁ: Striptýz díla (ne autora) (15.00 - 16:00)

Na počátku každého příběhu stojí nápad. Ale kde se vzal? Řítil se napříč krajinou, dokud nevrazil do prvního autora, který měl zrovna po ruce tužku nebo mobil? Je to osvícení shůry? Anebo to s vyjádřením vize, vnuknutím múzy, není tak horké, a spisovatelé jen vystřihují pasáže z děl kolegů a slepují je do nového obrazu? Přijďte si poslechnout, jak proces inspirace funguje na příkladu jednoho konkrétního díla – povídky chystané pro časopis Pevnost. Dozvíte se, co stálo u příčiny jejího vzniku, proč je hlavní hrdina „odvážný zbabělec“ a proč tam nakonec nebyl sex.

HONZA VAVŘIČKA: Košilatá one man show (16:00 - 17:00)

 „Jsem šťastnej jako blecha, když cestuju se svou Košilatou show. Děkuju vesmíru, za ty londýnský kalhotky! Těma to začalo...“

Honza Vavřička, fantasta a cvok dnes i celý rok. Se svým lechtivým humorem jezdí po České republice a rozdává divákům radost, štěstí a pozitivní energetické vibrace. Mohli jste ho vidět jako hosta v TV pořadu Intim s Heidi, jako hobby herce v pořadech Soudkyně Barbara, Nebezpečné vztahy, Modrý kód či ve videoklipech těchto skupin a zpěváků: Raego, Vašek Neckář, Horkýže Slíže, Petr Lüftner, Yellow Fake [Feat. Jayko], v TV reklamě BLESK mobilu anebo v komedii Jak se moří revizoři či v akčním filmu LOOP.

KAROLÍNA FRANCOVÁ: Milostná magie podle temného mága (17:00 – 18:00)

Touha, žádostivost a chtíč jako ingredience kouzel, které v literární cyklu Karoliny Francové Purpurová noc Česko změní ve světovou magickou velmoc. Čeká vás kouzlo lásky o svatojánské noci, orgasmus jako klíč k otevření magického zdroje i nymfomanie ve službách nekromancie.

MARTIN JIROUŠEK: Eros a Thanatos, černá mše v knižní obálce (18:00 - 19:00)

Exkurz předválečné knižní obálky pojednaný estetikou černé mše. Světla a stíny, obětování na oltáři černé magie, temné kulty, postavy v kápích, nahé dívky v zubech krvelačných bestií, v pasti nenasytných sil. Sexuální vyzývavost, karnevalové masky, kostlivci navštěvující lůžka umírajících, obnažené mrtvoly, erotika smrti, zjevení, přízraky, a nakonec totální zkáza, opojení krví.

Všude kolem se vznáší spáleninou čpící čertovina, sexualita v područí satana, černé romance, zednářské kulty, staroegyptské rituály, zvrhlí mniši, orgastické tance smrti, prsaté pouštní zmije, ďábelské radovánky za letu o valpuržině noci, pekelná suita hýřící barvami, hrdlo svírají parfémy zla. Perverze a persifláž ukřižování, do bušících spánků tlučení zapovězeného hříchu, tělo v bizarních pózách, slizká chapadla. Na ulici obchod s bílým masem, rozlézají se tam bytosti temnot, po údech kanou kapky jedu, je slyšet lesbické sání krve, fetišistické obleky šustí a ruce se svíjí násilím, páchnoucí starci se touží dotýkat nahých nevinných obětí… Eros a Thanatos ve výtvarném pojetí české předválečné knižní obálky pojednaný estetikou černé mše. Skončíme teprve, až nastane peklo na zemi, absolutní zkáza lidstva, sodoma, chodící mrtvoly, příprava na pitvu. Uvidíte mozkomíšní fantasmagorie vanoucí z puklé lebky, prsa, bradavky, chrastící kosti a špičaté pařáty, metaforu hrůzného šílenství.

SANDRO DRAGOJ: Infernalismus (19:00 - 20:00)

INFERNALISMUS je umělecká skupina nejen s národním přesahem, ale také svévolně přecházející v samostatný umělecký směr jejíž styl je reflektovatelný i u jiných autorů, než jsou samotní Infernalisté. Podstatou tohoto směru je temnota a peklo jak abstraktní, tak i to přítomné na zemi, nebo v duši jednotlivce, či světlo uprostřed propasti, nebo vstup do podsvětí a následný jeho návrat. O tomto, a ještě mnohem více, vám bude vyprávět zakladatel Infernalismu Sandro Dragoj během své přednášky.

MAREK TVRDÝ: Lechtivé scény v seriálech (20:00 - 20:30)

Zamyšlení se nad otázkou „Kdy je erotika ve scifi a fantasy seriálech nutná pro děj a kdy jen slouží jako magnet pro přitažení diváků“ s ukázkami z komentovaných děl.

ROMANA ŠUMAVSKÁ: Sexuální deviace očima psychiatrie (20:30 - 21:30)

Skoro každý z nás má nějakou tu sexuální „libůstku“, ale kde je hranice mezi obyčejným zpestřením sexuálního života a úchylkou? Přijďte to zjistit na přednášce, kde problematiku sexuálních deviací probereme z odborného hlediska. 

Blok II. – workshopy, přednášky, beseda

MÍŠA MERGLOVÁ: Jak napsat erotickou scénu? (13:00 – 15:00), přednáška spojená s WORKSHOPEM

Jak psát erotiku? Čemu se vyhnout a co naopak neopomenout? Přijďte si vyzkoušet psaní sexu na workshop, kde se budou rozebírat postelové scény a vyzkoušíme si psaní takových scén i prakticky. 

Míša Merglová – Knihomolka, fantazák, královna sarkasmu, fotografka, markeťák, věčný snílek. Dlouhodobě pomáhá s provozem webu triumvirat.cz, který se zaměřuje na rady pro začínající autory, přispívá sloupky na web Fantasymag a ve volném čase sama píše – povídky jí vyšly v Žoldnéřích fantasie nebo Mlokovi a nejnověji také v hororové sbírce Koleje smrti. Miluje čokoládu a Firefly.

DR. MUERTE: Gore a sex (15:00 – 16:00) přednáška spojená s pouštěním filmových ukázek 

Hrůza a sexuální praktiky jdou v ruku v ruce od počátku stříbrného plátna. Od skromných počátků vše došlo k jednomu z vrcholu v průběhu 70. let. Krom klasiku jako L. Fulci, J. Franco se nedali zahanbit i následovníci napříč kontinenty. Ve stručném přehledu se podíváme na několik pikantních momentu z kinematografie posledních nejen 60. let....

MARTA: Láska prochází žaludkem (16:00 – 17:00) přednáška spojená s WORKSHOPEM

Metodický postup využití ženského (lidského) těla pro eroticko-gastronomické účely: Podíváme se společně na to, jak správně ozdobit tělo pochutinami, abychom dostáli účelu a potěšili toho nebo ty, kterým je servírované jídlo určeno. Zamyslíme se nad rozdílem erotického mlsání a využití bříška pouze jako servírovacího stolku, ukážeme si na příkladech, jak to může dopadnout, pokud podceníme přípravu nebo strávníci zhltnou ingredience dřív, než vůbec začne večeře. (Ne, kanibalismus vynecháme, fuj, na co myslíte!)

Z. PŠENIČKOVÁ, K. HAIDINGEROVÁ, H. VESELÁ, D. KAPČA: Kondom nebo růže? (17:00 – 18:00) BESEDA

Zajímá vás, co si myslí o psaní erotických scén jejich autoři? Jaké to bylo psát takovou scénu vůbec poprvé? A jak jsou vnímány Young Adult, paranormální romance a obdobné projekty? Na otázky bude odpovídat Kristina Haidingerová (erotický thriller Richardovy živé hračky), Zdenka Pšeničková (Padesát odstínů tymiánu; romance naruby) a Daniel Kapča (Panský klub; čtení pro fajnšmekry). Moderuje: Hanina Veselá.

EVA SUCHOMELOVÁ: Šifra mistra pravopisu (18:00 – 20:00) WORKSHOP

Pravidla českého pravopisu jsou vlastně kódovacím klíčem. Pokud je znají obě strany, pochopí se. A který autor by nechtěl být pochopen? Jenže když vaše hrdinka prohlásí: „Toužím po přepichu!“, místo zlatokopky tu máme najednou nymfomanku. A když tápete v psaní čárek, čtenáři přestane být jasné, kdo vlastně co udělal. Na našem workshopu si otestujte, jak jste na tom se svým pravopisem, a odneste si i praktické triky a tipy na rychlé a správné psaní. Lekci povede zkušená lektorka Eva Suchomelová, zakladatelka Pravopisné posilovny, díky jejíž interaktivní metodě si vyzkoušíte diagnostický diktát, získáte užitečné mnemotechnické pomůcky, které si rovnou ověříte na cvičné korektuře, a zjistíte, co byste mohli ve své češtině vylepšit. Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.