UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Pro všechny, kteří si chtějí trochu zapářit

Pro všechny, kteří si chtějí trochu zapářit
16.10.2017

Páříte se rádi? Více se dozvíte v článku Petry Slovákové

Třetí ročník festivalu Nemám páru, jenž se zaměřuje především na steampunk a další alternativní styly inspirované 19. stoletím, se odehraje 28. října od 18:00 v brněnském klubu Favál. Ani letos nebude chybět zahraniční host v podobě steampunkové kapely Victor and the Bully z Velké Británie. Kromě ní vás ovšem čekají četné přednášky, taneční vystoupení a mnoho dalších věcí, takže neváhejte, nachystejte vzducholodě a poslední zářijovou sobotu vyrazte za dobrodružstvím. Pokud snad vzducholoď nevlastníte, nezoufejte, viktoriánské dopravní prostředky, ba ani dobové kostýmy nejsou povinné a pořadatelé vás rádi uvítají i bez nich…
 
Že nemáte páru, co se bude letos dít? Svůj tanec na kruhu předvede krásná tanečnice Kiki l’Aconitum. Ve stylu tango oriental zatančí na hudbu americké steampunkové kapely Beats Antique profesionální brněnská tanečnice, lektorka, choreografka a vizionářka ve světě moderních a alternativních směrů orientálního tance Zafirah. Dalším skvělým performerem je Eva Trávníčková, jejíž choreografie Clockwise Operetta inspirovaná hrou Machinarium letos získala 3. místo na soutěži Airy Fairy v Praze.

V přednášce Český steampunk, kterou si pro vás připravila Martina Bellovičová, se zase dozvíte mnoho o české komunitě, tvůrcích, akcích, ale i o tom, kam se u nás za steampunkem dále vypravit. Šermíři z Domu rytířských ctností vám zase přiblíží sebeobranu ve stylu Sherlocka Holmese i s mnoha ukázkami. Z kapel se letos můžete těšit na swing-rockové Die Butterfly z Brna a výše zmíněný zahraniční steampunk electro-swing v podání celosvětově známých pekelníků Victor and the Bully, kteří přijedou do ČR úplně poprvé a strhnou vás svou energickou show. Po koncertě bude následovat afterparty, kde si budou moc zatancovat ti, kteří ještě nebudou mít dost. Ale to zdaleka není vše…

Na festivalu nebude ani letos chybět tržiště, kde můžete zakoupit rukodělné výrobky laděné do alternativních stylů od českých značek, jako jsou Classy Lady, Sleeping Beauty, Porcelain Doll, Madame Muffin nebo Gabrielle Taroka. Svůj sortiment přírodní kosmetiky přiveze Kopretinová mydlárna. K dispozici budou jak kolekce šperků a upomínkových předmětů, tak i oděvy originálních návrhářek. Mnohé se představí na módní přehlídce, která bude rovněž součástí programu. Na kutily bude čekat tradiční workshop, kde si pod vedením Reny budete moct vyrobit svůj vlastní výrobek. Pro účastníky je samozřejmě připravená i tombola a oblíbená kostýmová soutěž s početnými cenami pro nejšikovnější tvůrce. Letošním tématem je Halloween, takže se nebojte experimentovat. Tématu bude přizpůsobena i výzdoba klubu a chybět nebude ani fotokoutek, kde se můžete nechat zvěčnit se svými přáteli.

Předprodej vstupenek včetně dalších informací a představení jednotlivých bodů letošního programu naleznete na facebookové stránce události.

- - -
článek pro Vanili.cz připravila spisovatelka Petra Slováková
 Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.