UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Přijďte na přednášku MODELY BUDOUCNOSTI

Přijďte na přednášku MODELY BUDOUCNOSTI
14.04.2014

Žijeme dnes sci-fi těch, kteří už nežijí? Není dnešní realita vlastně utopickou představou našich předků? Jaký je vztah filmových a literárních fikcí k vědeckému a společenskému vývoji? Jaká je úloha přemýšlení o budoucnosti v našem aktuálním životě?

Těmto otázkám se hodláme věnovat na naší čtvrteční otevřené debatě v Centru současného umění DOX. Na dalším z večerů v rámci série Budoucnost propojování vědy a umění dostanou slovo ti, kteří jsou v otázkách budoucnosti na slovo vzatí – znalci a tvůrci science-fiction – šéfredaktor revue “XB 1” Martin Šust, prozaik František Novotný a překladatelka a filozofka Jitka Cardová.

 

Jejich rozprava však nebude ani úzce scifistická, ani školsky teoretická. Očekáváme razantní názory na úlohu utopického myšlení pro současnost a debatu, která nebude postrádat odvahu ke spekulaci a svobodu k vizionářství. Chcete-li být u toho, těšíme se na shledanou ve čtvrtek 17.4. v 17:00 v galerii DOX.

 

Vstupné: zdarma.

 

Debata proběhne v češtině. Detaily najdete na webu a FB CIANTu. Doporučujeme předchozí rezervaci na emailové adrese jan.gregar [at] ciant.cz, abyste měli své místo jisté.

 

Projekt je realizován za podpory programu Leonardo Da Vinci, Transfer of Innovation.

 Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.