UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Přichází Světlý král Karoliny Francové

Přichází Světlý král Karoliny Francové
14.06.2020

V závěrečném díle trilogie Purpurová noc se znovu ukáže, jaká je magie a jak děsivé jsou konsekvence z ní plynoucí

Je to jedenáct dlouhých let, co Radek Rener otevřel nedaleko Liberce magický zdroj. Díky němu a jeho požehnání prosperity a prokletí nepoctivých se z České republiky stala respektovaná velmoc. Za tu dobu se toho stalo hodně. Po otcově smrti, na níž měl svůj podíl, usedl na trůn jeho syn Jan. Ten hned v prvním období své vlády nejenže vyřešil několik problémů (například selhání Prokletí nepoctivých), ale zabránil i anexi českého území našimi sousedy. Zdá se, že vše směřuje ke světlým zítřkům. Anebo taky ne.

Rok 2025 zbývá pár dní do Mikuláše. Mladý mág Jan Rener stojí na vrcholku Temné věže a chystá se za přítomnosti televizních štábů zasypat celou Českou republiku sněhem. Má to být takový pěkný předčasný dárek k Vánocům. Vždyť si ho zaslouží on i jeho poddaní. Jenže magie je mrcha a všechny činy spáchané s její pomocí mají své důsledky. A ty se teď hlásí o své slovo.

Světlý král nám přináší vyvrcholení celé série, a to se vším, co k tomu patří. Zatímco v předchozích knihách autorka řešila minulost a vztahy hlavních postav, ve třetím díle se jim logicky věnuje co nejméně. Všichni přeci víme, kdo je Jan Rener a proč je takový, jaký je, proč se ke svému bratru Natanielovi chová tak, jak se k němu chová. Nebo kdo je Klára Keltnerová a jaký k nim má vztah. O to víc se může soustředit na hlavní zápletku. Tou je příchod starého dobrého čaroděje Merleka, jenž se rozhodl uzavřít zdroj Magie v Jizerských horách. Díky tomu musí Česká republika čelit něčemu, co už pěkných pár let nezažila. Chřipková epidemie, nárůst kriminality, pokles prosperity a diplomatický tlak našich evropských sousedů. Jan Rener je zahnán do kouta a musí spojit síly nejen se svým bratrem Natanielem, ale také se svým úhlavním nepřítelem, aby tomu zabránil. A to ještě zdaleka není vše. K Zemi se totiž řítí katastrofa globálních rozměrů.

O dějové zvraty není nouze. Pandemie světových rozměrů je v podání Karoliny Francové natolik autentická a živá, že to bere dech. Odkazů na minulost mladého mága je jen tolik, aby nám ještě více přiblížily jeho problematický vztah s otcem. Jan Rener a jeho vývoj a řešení globální krize, která povstala díky jeho dřívějšímu jednání, hrají prim. Vše ostatní je odsunuto do pozadí. Sexuálních scén je jen pár a vedlejší postavy se moc neřeší.  Když se láme chleba, odhalují se charaktery a nejen lidé, ale i vládce musí obětovat vše. Je to silný příběh a svým způsobem i zajímavá paralela k tomu, co dnes prožíváme s pandemií koronaviru.

Světlý král je důstojným vyvrcholením trilogie Purpurová noc.

Hodnocení: 85%
Jan Procházka

Karolína Francová: Světlý král

Série

Purpurová noc 3.

Žánr

RományLiteratura českáFantasy

Bude vydáno

2020, Brokilon

 

1. vydání originálu:

2020

Počet stran

290

Jazyk vydání

český

Edice

Brokilon Alternativa

Vazba knihy

měkká / brožovaná

ISBN

978-80-7456-486-4

 

 Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.