UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Překvapení festivalu AFO52: cena pro fascinující CERN!

Překvapení festivalu AFO52: cena pro fascinující CERN!
29.04.2017

Dnes v sobotu 29.4.2017 bude v Pevnosti poznání předáno ocenění největšímu vědeckému počinu v dějinách lidstva!

Pro mezinárodní festival progresivních vědeckých snímků a dokumentů Academia Film Olomouc (AFO) bude srdce moravské metropole tepat až do neděle 30. dubna. Na největší event svého druhu v ČR se akreditovalo 4 700 návštěvníků a organizátoři již během slavnostního zahájení stihli předat Cenu za osobní přínos popularizaci vědy - a to přímo legendě české astronomie Jiřímu Grygarovi. Další významné ocenění pak v sobotu 29.4. v Pevnosti poznání připadne největšímu vědeckému počinu v dějinách lidstva!

"Jiří Grygar je skutečně už legendární postavou české popularizace vědy. Podobně jako u Carla Sagana, jedna celá generace vědců byla v ČR inspirována právě Grygarovými Okny vesmírudokořán. AFO letos připomíná tento jeho průkopnický přínos i nevídanou vitalitu, kterou věnuje popularizaci vědy dodnes," shrnuje Grygarův gigantický přínos světu vědy programový ředitel festivalu Jakub Ráliš.
Po Grygarovi se nyní hlásí o pozornost japonský vědec Hiroshi Ishiguro. Coby robotik z Osaka University se snaží vytvářet roboty co nejpodobnější lidské mimice a chování - po celé Zemi se ostatně proslavil tím, že stvořil svého vlastního robo-dvojníka.

Buď on sám, anebo právě jeho robotická replika, povede velmi očekávanou přednášku s jasným názvem Proč studovat lidské roboty, která se uskuteční v pátek 28.4. od 17:00 v olomouckém Kině Metropol. Hned o den později, v sobotu 29.4., se na stejném místě (ovšem již ve 13:30!) odehraje obdobně překvapující přednáška americké filozofky Susan Schneider. Ta pro změnu promluví o myšlení budoucnosti, od superinteligentní AI až po moderní kyborgy a stroje (?) se skutečným vědomím.

A teď k onomu překvapení: AFO během slavnostního předání filmových cen v sobotu 29.4.2017 od 19:00 v interaktivním muzeu vědy Pevnost poznání předá také cenu za přínos popularizaci vědy - a to přímo CERNu. "Jako instituci jednoduše oceníme jeden z nejúžasnějších vědeckých počinů v dějinách lidstva. Na příkladu CERNu můžete vidět, že jakmile se lidé spojí, mohou společně vytvářet naprosto mimořádné věci," přibližuje volbu AFO Jakub Ráliš. Cenu si osobně převezme ANNA GODINHO, vedoucí komunikace CERNu.
Úsvitem moderní robotiky a uvědomělými technologiemi ovšem letošní AFO s burcujícím mottem THE FUTURE IS NOW! nekončí, ba naopak - programové sekce se dotýkají také všech podob rodiny, neplodnosti, virtuální reality, fenoménů štěstí a zvuku a v neposlední řadě statečných a důvtipných vědkyň, které se svět rozhodl nesmyslně přehlížet.

Důležité odkazy

Tento článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné erotické fotogalerie na stránce EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.