UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Přehlídku Best of 2016 zahájilo americké sci-fi Příchozí

Přehlídku Best of 2016 zahájilo americké sci-fi Příchozí
03.02.2017

Přehlídku Best of 2016 zahájilo v pondělí 30. ledna 2017 americké sci-fi Příchozí

Přehlídka toho nejlepšího ze světové filmové tvorby loňského roku odstartovala 30. ledna 2017 v plzeňském Kině Beseda. V rámci Best of 2016 kino promítne deset snímků, které byly vybrány z toho nejlepšího, co ve filmovém světě vloni vzniklo. Filmy, o jejichž kvalitě svědčí Zlaté glóby, nominace na Oscara, ceny z filmového festivalu v Cannes a jiná ocenění, budou uváděny každé pondělí od 19:15 hod. až do 3. dubna 2017.

Desítku filmů, ověnčených řadou významných filmových cen a nominací, uvede během deseti týdnů Kino Beseda v Plzni. „Přehlídku s názvem Best of pořádáme v Kině Beseda letos už počtvrté. Každoročně se snažíme zařadit do programu to nejlepší, co bylo natočeno, a zrekapitulovat tak pro diváky pomyslnou špičku z filmové tvorby uplynulého roku,“ vysvětluje Ivana Hušáková, manažerka komunikace a marketingu agentury Dominik centrum s.r.o., jež Kino Beseda provozuje.

Přehlídku Best of 2016 zahájilo v pondělí 30. ledna 2017 americké sci-fi Příchozí, osmkrát nominované na zlatou sošku Oscara, dvakrát na Zlaté glóby a devětkrát na filmovou cenu Britské akademie BAFTA.
O týden později bude následovat krimi snímek Zúčtování (6.  2.) s Benem Affleckem v roli matematického génia a účetního pro nejnebezpečnější zločinecké organizace na světě.

Nejlepší evropský film roku 2016 a žhavý kandidát na Oscara, tragikomedie o vztahu otce a dcery Toni Erdmann (13. 2.), je zároveň humornou i pravdivou podívanou.

Nominace na Oscara, Zlaté glóby i cenu BAFTA si zasloužil životopisný film Jackie (20. 2.), který je intimním portrétem ikonické první dámy Jacqueline Bouvier Kennedyové v nejtěžší době jejího života, s Natalií Portman v hlavní roli.

Dojemný a nečekaně humorný filmový příběh osamělého údržbáře, který se vrací do svého rodného města, aby se postaral o dospívajícího synovce, má název Místo u moře (27. 2.) a získal Zlatý glóbus, šest nominací na Oscara a taktéž  na cenu BAFTA.

Zatím nejúspěšnějším snímkem loňského roku je komediální muzikál La La Land (6. 3.) – moderní pojetí klasického milostného románu už získalo rekordních sedm Zlatých globů, je čtrnáctkrát nominováno na Oscara a jedenáctkrát na cenu BAFTA.

Dlouho očekávaný historický velkofilm oscarového režiséra Martina Scorseseho se jmenuje Mlčení (13. 3.), vypráví o brutálním pronásledování křesťanů v Japonsku v 17. století a byl nominován na Oscara.

Šokující a krutý thriller Noční zvířata (20. 3.) s jedním Zlatým glóbem a  nominacemi na Oscara i cenu BAFTA je výjimečným filmem o několika dějových liniích, v němž rozvedený pár objevuje temné pravdy o tom druhém i o sobě samém.

Předposledním snímkem přehlídky Best of 2016 bude Moonlight (27. 3.), vítěz Zlatého glóbu za nejlepší film a kandidát na osm sošek Oscara, vyprávějící nadčasový příběh hledání sebe sama a své sexuální identity ve třech životních etapách dospívajícího chlapce.

Přehlídku uzavře Muž jménem Ove (3. 4.), švédský film se dvěma nominacemi na Oscara o nerudném stárnoucím chlapíkovi, který po smrti své milované manželky terorizuje sousedy jakožto samozvaný strážce pořádku.

Všechny projekce začínají v 19:15 hod.

Kompletní program filmové přehlídky Best of 2016 najdete na www.mestanska-beseda.cz (ZDE).

Vstupenky na projekce v ceně 120 Kč jsou v prodeji na www.mestanska-beseda.cz a v dalších obvyklých předprodejích.Kam dál?

Objevte blog o intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.