UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Přednáška Poprvé na kometě

Přednáška Poprvé na kometě
16.01.2015

Co všechno muselo předcházet tomu, než 12. listopadu 2014 dosedl evropský modul Philae na jádro komety? Proč nás vůbec komety zajímají a v čem je tahle mise tak přelomová? Odhalí Evropská kosmická agentura záhadu všech záhad, tedy jak se na Zemi dostal život?

Odpovědi na tyto otázky nabídne ve své přednášce 22. ledna 2015 Dušan Majer. Šéfredaktor portálu kosmonautix.cz vystoupí v Techmania Science Center v Plzni od 17:30 h. Vstupné činí 110 Kč a v ceně vstupenky je i prohlídka expozice Vesmír.
Sonda Rosetta dosáhla svého cíle po desetileté cestě nekonečným vesmírem. Její modul Philae dosedl na kometu 67P/Čurjumov-Gerasimenko a odvážně se pustil tam, kam se ještě jiný nevydal. Hlavním posláním Rosetty bylo sledovat kometu během jejího putování okolo Slunce a zasílat získané cenné informace na Zemi. Vědci z ESA díky ní získali nečekané informace o tom, jak se kometa během svého neustálého oteplování mění, jaká je její struktura, povrch či její bezprostřední okolí.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.