UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

PREDATOR: Genetické čachry machry

PREDATOR: Genetické čachry machry
02.10.2018

Přinášíme vám ještě jedno ohlédnutí za filmem Predator, tentokrát z pera Barči Vrobelové

Lov lidí pokračuje. Na Zemi přilétají dva predátoři, kteří mají spolu nevyřízené účty a běda tomu, kdo se zaplete mezi ně. Opět se podíváme do světa obývaného nepřátelskými mimozemšťany, genetickými mutanty a malými chlapci, kterým projde i odstřelování sousedů o halloweenské noci.

Děj začíná několikasekundovou Predátorskou honičkou ve vesmírných lodích. Scéna se však na plátně dlouho neohřeje a první ze zmíněných Predátorů se dostane na Zemi. V lodi veze něco velmi cenného a je rozhodnut to za každou cenu ochránit před jeho sokem a zvědavými homo sapiens. Jako první se s ním potká Quinn McKenna (Boyd Holbrook). Přežije jako jediný ze tří vojáků a jen o vlásek unikne Predátorovým spárům. Quinnovi se ovšem podaří ukrást pár kousků mimozemšťanova vybavení a posílá je domů, kde se dostanou do rukou jeho synovi s Aspergerovým syndromem, Rorymu (Jacob Tremblay). Armáda spojených států má ovšem jiné plány než Quinn a snaží se jej zbavit, zatímco se zmocní Predátora, který leží raněný v lesích. Kdo by však tušil, kromě uvězněného mimozemšťana, že pravá hrozba se teprve blíží. Protože ten první, který kuchá lidi na potkání a vyvraždí téměř celé výzkumné středisko, je vlastně ten „dobrej“.

Ingredience na film, někdo sháněl ve slevách
Když hlavní hrdina sežene svou bandu kumpánů ve vězeňském autobuse pro vojenské blázny, může si divák říct, že ho asi nic nepřekvapí. Ve filmu se však ukáže, že se jedná o opravdovou bandu pošahanců. Z prvního temného akčního snímku Shane Black vyčaroval akční… komedii? Predátor: Evoluce je přeplněn bizarními situacemi a nijak brilantním humorem. Spíše poněkud stupidním, ale právě proto se nejspíš k filmu tak hodil.

Konečně se odhalí, proč predátoři Zemi navštěvují. Nejen pro sport a zábavu, ale i na sběr DNA vhodných druhů k zakomponování do vlastního genotypu. Například lidi. Bodejť by ne. Lidé umí spoustu věcí. Například lobotomii mimozemských mazlíčků si může udělat každý doma sám, pokud má pistoli a jeden ostrý náboj. Nebo pomocí mikroskopu zakoupeného za třicet čtyři devadesát, kterým děti doma pozorují kočičí chlupy, vyzkoumat jemnou DNA a odhalit všechno o plánech rasy, kterou pořádně nikdy nepotkali.

Nápad by nebyl tak špatný, kdyby nebyl podán tak levně.

Efekty občas člověku vyrazily dech. Detailně zpracovaná trhlina pro prostorový skok ve vesmíru a vedle ní predátorská vesmírná loď, velice podobná, jakoby půjčená z jiných sci-fi snímků. Kvalitní zpracování samotných lovců a jejich rotvajlerů a naproti tomu predátorova maska z tenkého plastu.

Tento film je na tom podobně jako Mad Max. Nic velkého neočekávejte a film si příjemně užijete.
 
Hodnocení 6/10
 
Režie: Shane Black
Scénář: Fred Dekker, Shane Black
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Boyd Holbrook, Trevante Rhodes, Jacob Tremblay, Keegan-Michael Key, Olivia Munn, Thomas Jane, Alfie Allen, Sterling K. Brown, Augusto Aguilera, Jake Busey, Yvonne Strahovski, Niall Matter…

- - - -
Recenzi pro Vanili.cz napsala Barbora VrobelováKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.