UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Pouto stínu - dračí dobrodružství pod hladinou

Pouto stínu - dračí dobrodružství pod hladinou
04.05.2020

Po Dračím městě se společně s našimi hrdiny ocitáme pod hladinou, kde musí podstoupit tvrdý výcvik, aby se mohli přidat do řádu Tajemných, což je vyspělá a utajená ještěří společnost. Podaří se jim překonat nástrahy, včetně svých vnitřních démonů a uspějí?

Pouto stínu je druhým dílem young adult trilogie, kterou vydalo nakladatelství Host. Tentokrát se s hlavní hrdinkou |Janou ocitáme v hlubinách oceánu, kde pod dohledem Tajemných postupuje tvrdý výcvik. Zároveň s tím bojuje se svými pocity, které v poslední době dostávají zabrat, protože se v nich neustále objevuje trauma z pokusu o znásilnění, jímž si prošla. Aby toho nebylo málo, tak tohle jí brání v jakémkoli intimním sblížení s Ondrou. Podaří se Janě překonat všechny nástrahy, které ji osud staví do cesty?

Již v prvním díle bylo patrné, že Petra Machová má svůj svět dračích národů promyšlený a nebojí se jít dál a dál. Včetně užívání českých příjmení, která zde trochu bila do očí, ale v závěru dávala smysl.

Hlavní problém Jany je, že musí najít svoji ztracenou sílu a přestat se bát vlastního stínu. To, čím si prošla, tak by skolilo i sebevětšího hrdinu, a tak není divu, že jí tréninky v hlubinách oceánu dělají potíže a bojí se vykročit ze své ulity. Zároveň s jejím příběhem sledujeme Ondrovu cestu, při tréninku jsou totiž rozděleni a její kamarádky Lianei. Tudíž přeskakujeme z pohledu do pohledu a vidíme příběh vícero očima což je jedině dobře a právě to, vás drží u knihy až do samého konce.

Co si budem, Jana Jahodová teď již Jana Eeneyelis je těžce na zabití. Od prvního dílu člověku leze na nervy správně puberťáckým způsobem. Nevím, jestli to byl záměr, ale v otravnosti prostě vede. Mě si získala až ve chvíli, kdy se na scéně začal objevovat jistý hrdina, jehož jméno nemohu vyzradit, poněvadž by se jednalo o spoiler.

Nicméně víc mě zajímala Lianea, která si prochází vnitřním peklem, protože ji začne ovládat temnota. Kolikrát se stane, že neví, co udělala anebo proč se ocitla na daném místě a čtenář tak musí hledat mezi řádky a pečlivě sledovat příběh, aby pak nebyl překvapený. Ondra si taktéž prošel zajímavou proměnou a nevím, jestli je to dobře či špatně, ale je vidět, že ušel kus cestu a najednou se na život dívá úplně jinak.

Celkově jsem si na styl psaní Petry Machové zvykla. Její největší předností je perfektně promyšlený svět, jenž je skrytý vedle toho našeho. Ještěří národ, jenž má vlastn historii, mytologii, architekturu, ale dokonce i města skrytá tak dovedně, že tomu sami na konci začnete dokonce věřit. Jen škoda, že příběh kolísá právě na Janě. Na druhou stranu je zde spousta jiných hrdinů, kteří vás zabaví a propustí až na samém konci vyprávění. Závěr je o to překvapivější, poněvadž jste jako čtenář, čekali úplně jiný konec.

Pakliže hledáte něco originálního, něco, co jste ještě nečetli a máte rádi young adult, tak právě Pouto stínu je pro vás. Nutno podotknout, že své dělají i krásné obálky, které má na svědomí Lucie Zajíčková.

Hodnocení 65%

Autorka: Petra Machová

Počet stran: 543

Žánr: Young adult

Vydavatel: nakladatelství Host

Rok vydání: 2019

Autorkou recenze je Michaela VolákováKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.