UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Postapodcast – povídání o apokalypse a o všem, co k ní patří

Postapodcast – povídání o apokalypse a o všem, co k ní patří
19.07.2020

Martin Vaňo a jeho hosté v originálním podcastu, který stojí za to sledovat.

Můj dnešní článek není ani recenze audioknihy či knihy, ba ani report ze křtu nějakého skvělého domácího titulu. Přesto si myslím, že by fanoušky fantastiky mohl oslovit. Řeč totiž bude o Postapodcastu.

Když si nalistujete ve Stopařově průvodci po galaxii heslo „podcasting“, tak se dozvíte zhruba toto: Jde o způsob šíření informací, který v roce 2004 vymyslel Amaričan Adam Clark Curry. Jde vlastně o šíření zvukových informací. Výraz podcast se pak používá pro sadu jednotlivých na sebe navazaujících audio záznamů. Většina podcastů se pohybuje mezi délkou 30–60 minut. Lidé při jejich poslechu mohou vykonávat nějakou jinou činnost (například sportovat, cestovat či vařit). Popularita podcastů stoupá i u nás a v naší malé zemičce už máme možnost výběru z více než čtyř set podcastů. A proč píši právě o Postapodcastu? Protože ten má svými tématy k fantastice, a především žánru postapo blíž, než by se mohlo zdát.

 A protože tím, kdo celý projekt vymyslel, dal dohromady a zároveň je i jeho moderátorem, je totiž Martin Vaňo.

Muž vzhledem připomínající komiksovou verzi mladého Alberta Einsteina je vpravdě renesanční osobností, která má vřelý vztah k apokalypse v krvi. Organizátor únikových her, moderátor postapo festivalu Junktown, spoluorganizátor Future Gate a teď tedy nově také moderátor podcastu, který stojí za poslech.

Martin si do svých podcastů zve své přátele, kteří mají k tématům apokalypsa, dystopie či přírodní katastrofy co říct. Zatím nahrál deset podcastů.

Mezi jeho hosty patřil například Leoš Kyša, s nímž se Martin bavil o postapo knihách a domácí fantastice vůbec, nebo cestovatel a dobrodruh Vladimír Váchal, jenž nám povyprávěl o zemích, které si prošly svou lokální domácí apokalypsou ve formě válečného konfliktu či přírodní pohromy. Jedním z nejzajímavějších pak byl Amar Ibrahim, který pořádá kurzy přežití, a s ním si Martin povídal o preperství a přípravě na Apokalypsu. Témat souvisejících s apokalypsou je ale mnohem více a musím říci, že každý z dosavadních Martinových hostů měl k tomuto tématu co říci a představil mi ho z úplně jiného úhlu. Třeba téma Umění po apokalypse (a během ní) s nadaným výtvarníkem vystupujícím pod přezdívkou Yeronym bylo hodně zajímavé. Stejně jako jeho povídání o filmech a o tom, jak se na ně koukat kritickýma očima.

Martin samozřejmě neusnul na růžích a plánuje další setkání se zajímavými hosty, mezi něž bude patřit například spisovatelka Kristýna Sněgoňová.

Postapodcast můžete poslouchat na Anchor.fm, Spotify anebo na YouTube.

https://www.youtube.com/channel/UCb5ZCzT7-8UY-uJFAHLH3Nw/featured

https://anchor.fm/postapodcast?fbclid=IwAR39wCPRMqIwNKyGsqfgikHD-bH0aTHSjb-Shr__BNHPEWiNZ-Prlb5Gmik

Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.