UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Poslouchejte pravdivý příběh o bitvě o Stalingrad

Poslouchejte pravdivý příběh o bitvě o Stalingrad
27.04.2020

Krvesajové vládnou světu od nepaměti. Upíří společenství rozdělené do klanů se snaží spravedlivě vládnout lidem. A jak nás ve své trilogii Bratrstvo krve přesvědčil František Kotleta i chránit je před žlutou lůzou z vesmíru.

A to, že upíří klany nebyli vždy jednotné, to nám rodák z Bruntálu pro změnu ukázal v prequelu Bratrstva krve Vlci. Právě tam jsme se dozvěděli, že Germánský a Slovanský klan byly odjakživa ve při. Nebo spíš na válečné stezce. To se světe div se, za ta staletí, od dob kdy do kraje Bójů přitáhli Slované, vůbec nezměnilo. Ba naopak. Jak trefně poznamenala matka Jana Bezzemka Veronika: „Nějak se nám to vymklo z rukou. Hrajeme si s lidskými osudy, vedeme svou neustálou válku a podívej, co z toho vzešlo. My jsme kdysi byli lidmi a teď se k lidem chováme jako k dobytku. Tady v Rusku Ivan udržel u moci toho největšího mamrda, co svět spatřil, a Gudrin  na to konto předala vládu v Německu mamrdovi, co se ukázal ještě o kousek toho mamrdství větší mamrd než ten náš mamrd.“  A přesně o tom Stalingrad je.  Jan Bezzemek a jeho banda švábů se chtě nechtě musí spojit se svými celoživotními nepřáteli, aby ukončili válku, která způsobila že „Ivan dostává na prdel, a Evropa je rozmrdaná jak ukrajinská patnáctka na mejdanu pěchotní divize wermachtu." Samozřejmě jde tu především o zábavu a ne o historickou hodnověrnost. A také o zradu a podrazy na každém kroku. Ale jízda to je o tom žádná. Akce, sex, hlášky, sex, akce, potoky krve. Prostě všechno to, čím nás Kotleta zásobuje již nějaký ten pátek. Navíc v atraktivních kulisách bitvy o Stalingrad, kde se setkáváme se starými známými.

Stejně jako trilogie Bratrstvo krve se i Stalingrad dočkal své audioknihy. Vypravěčského žezla se ujal herec a dlouhodobý spolupracovník českého rozhlasu Richard Fiala. A to s nadšením ruského frontového vojáka ženoucího se s hromovým hurááá do útoku. Obdivuji narátorovo nasazení, s kterým zvládl jak zpěv ožralých ruských vojáků nebo maďarštinu které jsou v jeho podání absolutně skvělé. Ženské party se poctivě snažil od sebe odlišit a v rámci možností se mu to podařilo docela dobře. Trochu mě zamrzel germánský sadista Lothar, který v jeho podání zní jako parodie na pederasta v mnišské kutně. To byla věc, která mě vážně tahala za uši. Ale jinak se mi jeho přednes líbil a dokázal mě zaujmout i ve chvílích, kdy se autor knihy nechal unést k zdlouhavým popisům desítek sečných a především střelných zbraní.

Tak, jako je knižní předloha povedeným doplňkem trilogie Bratrstvo krve, je i audiokniha celkem vydařenou jednohubkou pro uši fanoušků Jana Bezzemka.

Hodnocení: 75 tankových brigád ze sta.

Jan Procházka

Audioknihu můžete koupit na stránkách epochy a na stránkách Audiotéky.

https://www.epocha.cz/kniha/frantisek-kotleta-stalingrad-audiokniha-prvni-vydani-cd/

https://audioteka.com/cz/audiobook/stalingradKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.