UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Poslední ročník PragoFFestu, festivalu popkultury

Poslední ročník PragoFFestu, festivalu popkultury
27.01.2019

Videohry, kostýmy, comics, anime, seriály, stolní hry…

Modrá škola (Praha Háje) naposledy přivítá fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v hrách, filmech, seriálech, anime, comicsech, knihách, kostýmech. Připraveno je pro ně okolo 500 pořadů. Hráči si užijí několik desítek konzolí a počítačů s videohrami, 60 stolů s deskovými a karetními hrami.  

23. ročník největšího pražského festivalu popkultury proběhne od 31. ledna do 3. února 2019.

Návštěvníci čtyřdenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her - od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. Čeká je prezentace novinek, přednáškový program o videohrách, besedy s osobnostmi videoherní scény i turnaje o ceny.

Pro fanoušky sci-fi je připraven program o Star Wars a Star Treku, Doctoru Who a podobně. Program FutureCon se věnuje vědě, technice a lidstvu.

Pro fanoušky fantasy je sestaven program s tématy Hra o trůny, Harry Potter, Pán prstenů a další.

Zkrátka nepřijdou ani fanoušci hororu (upíři, zombie, vlkodlaci…) v Nightconu.

Pro fanoušky asijských kultur a japonských kreslených fenoménů manga a anime je připraven program AsianStuff. PoníCon je o jiném animovaném fenoménu – seriálu My Little Pony.

Válečné hry miniatur a víkendový program o nich lze najít v programu WarGameConu.

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze. Mezi hosty se objeví čeští spisovatelé a spisovatelky fantastiky, letos v nebývalém počtu a s velkou autogramiádou. ComicsCon je určen pro příznivce komiksů.

Ve speciálním programu lze najít stánek MatFyz s matematikou a fyzikou podanou zábavným způsobem, možnost zkusit dabing, prohlédnout si kostýmy nejen Star Wars a Fallout, sledovat soutěž kostýmů PragoCosplay, nakoupit u řady tematicky orientovaných prodejců.

Vstupné od 200 Kč za čtvrteční večer až po 1000 Kč za celý festival.

Doprava metrem C na konečnou Háje. Šatna. Pestré občerstvení za rozumné ceny.

Další informace o programu a službách naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

O PragoFFestu

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý videoherní program a zajištěním lepší organizace a služeb. Festival pořádá neziskový spolek SFK Avalon, pořadatel série FFestivalů, ve spolupráci s fanouškovskými komunitami a kluby, ale i s profesionálními partnery.

PragoFFest 2018 navštívilo okolo 1800 fanoušků a hráčů.

Další ročník festivalu už neproběhne na základě rozhodnutí organizátorů.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.