UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Poslechněte si Klekání, novou podcastovou antologii strašidelných příběhů

Poslechněte si Klekání, novou podcastovou antologii strašidelných příběhů
12.11.2019

Na stále populárnější trh českých podcastů letos v říjnu dorazilo něco lehce odlišného. Nový projekt Klekání totiž místo zájmových rozhovorů nebo analýz nabízí sérii namluvených hororových audiopříběhů.

„Svět kolem nás je strašidelné místo. Tak strašidelné, že je na život v něm občas třeba trénovat z bezpečí našich sluchátek.“

Podcasty jsou zábavním médiem současnosti. Podrobné rozhovory, nejrůznější diskuze, rozbory… Pokud vás zajímá nějaké téma, velmi pravděpodobně k němu najdete i příslušný podcast. Projekt Klekání však k tomuto novému trendu přistupuje trochu jinak. Nověji, ale zároveň vlastně i tradičněji. Namísto diskuzí či polemik nad konkrétními tématy jde totiž o sérii fiktivních hororových audiopříběhů, kterými si posluchač může zpříjemnit sychravé večery, během kterých si touží vychutnat tu správnou podzimní a zimní atmosféru.

Klekání se aktuálně skládá z pěti v průměru půlhodinových povídek, které napsali Václav Urbánek a Kristýna Hladíková a které namluvil a zpracoval Tomáš Sobel, známý také díky marketingovému podcastu Vaše jméno je vaše značka. Témata jednotlivých příběhů se různí, od příklonu k žánru sci-fi přes fantasy až po volnou inspiraci folklórem. Všechny povídky jsou však primárně hororové, čemuž odpovídá i jejich hlasový přednes doplněný atmosférickou hudbou a ambientními ruchy, což celý projekt značně odlišuje od produkce klasických audioknih.

Každá z povídek je navíc doprovázena speciální ilustrací vždy od jiného umělce, přičemž jednotlivé ilustrace lze zakoupit ve formě plakátu, čímž můžete celý projekt zároveň finančně podpořit. I když je totiž série Klekání prozatím uzavřená, pokud se její koncept u posluchačů osvědčí, další strašidelné příběhy mohou postupně přibývat.

Klekání si můžete poslechnout na webu nebo na iTunes, Spotify či v jiných podcastových aplikacích.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.