UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Pomozte Ukradené vzducholodi vzlétnout!

Pomozte Ukradené vzducholodi vzlétnout!
15.09.2022

Muzeum Karla Zemana, Národní filmový archiv a Státní fond kinematografie ve spolupráci s Universal Production Partners restaurují film Ukradená vzducholoď, aby se tento klenot uchoval pro další generace.

Film však nemá zůstat pouze v šuplíku – aby mohl opět obletět celý svět, spouští Muzeum Karla Zemana crowdfundingovou kampaň na podporu distribuce na platformě Donio.cz. Filmoví fanoušci a všichni, kdo se do kampaně přidají, se mohou těšit na odměny ze světa fantazie Karla Zemana, ale také na dobrodružné zážitky od partnerů projektu. Kampaň bude zahájena 15. 9. 2022.

Téměř po 60 letech bude moct být Ukradená vzducholoď opětovně v kinech, a my věříme, že bude mít digitálně zrestaurovaná verze stejný úspěch, jako ta původní, říká k příležitosti restaurování filmu ředitelka Muzea Karla Zemana Lenka Lukáčková. Po třech zrestaurovaných zemanových filmech v rámci projektu Čistíme svět fantazie bude Ukradená vzducholoď dalším filmovým klenotem z tvorby Karla Zemana, který projde restaurováním – tentokrát ve spolupráci Národního filmového archivu a Státního fondu kinematografie společně s Universal Production Partners (UPP) a Muzeum Karla Zemana. Ukradená vzducholoď na motivy knihy Dva roky prázdnin od Julese Vernea bude na filmovém plátně uvedena v nové restaurované verzi poprvé 4. října 2022 v pražském kině Lucerna. Vstupenky na premiéru digitálně zrestaurované verze Ukradené vzducholodi budou k dostání exkluzivně na platformě Donio, kde bude od 15. září 2022 probíhat crowdfundigová kampaň na podporu distribuce filmu.

Rádi bychom Ukradenou vzducholoď dostali opět na filmová plátna po celém světě, tak jako v roce 1966. S pokrytím distribučních nákladů však potřebujeme pomoc veřejnosti, protože Muzeum Karla Zemana nedisponuje dostatkem financí na plnohodnotné zafinancování české, natož pak zahraniční distribuce. Teď si držíme palce, abychom to společně s fanoušky Karla Zemana a filmu obecně dokázali,dodává Lenka Lukáčková.

Od 15. září 2022 na webové adrese www.donio.cz/ukradena-vzducholod-pomozte-nam-vzletnout/ se mohou fanoušci a filmoví nadšenci těšit na vstupenky na premiéru Ukradené vzducholodi a na odměny nejen ze světa fantazie Karla Zemana. Čekají na ně i dobrodružné zážitky – například potápěčský kurz od Nemo Diving –, nebo také unikátní gin světové značky Hendrick’s Gin ve stylu Zemanovy Ukradené vzducholodi. Cílová částka 250 tisíc korun poslouží na výrobu digitálních masterů pro projekce v kinech, na pokrytí distribučních nákladů a propagaci stejně jako na překlady do vybraných světových jazyků.

V rámci crowdfundingové kampaně jsme oslovili co nejzajímavější, tematicky blízké partnery, kteří poskytnou unikátní odměny pro donátory na distribuci filmu Ukradená vzducholoď. Rádi bychom přitom oslovili nejen fanoušky Karla Zemana, ale také příznivce steampunku, Julese Vernea a filmu obecně, protože Ukradená vzducholoď si zaslouží druhý vzlet,doplňuje ke kampani Petr Kovalčík, PR & marketingový manažer Muzea Karla Zemana. "Národní filmový archiv považuje za svou čest i povinnost starat se mimo jiné i o původní filmové materiály k filmům, které se vyrobily na našem území - a nezáleží na tom, jsou-li hrané, dokumentární, animované, experimentální, zpravodajské nebo rodinné a amatérské. Díky tradici a profesionalitě mnoha generací archivářů a archivářek je můžeme dnes používat pro skenování, které je základem digitálního restaurování. Všechny materiály se totiž po naskenování vracejí do depozitářů, aby byly i v budoucnosti k dispozici pro příští technické postupy za účelem zpřístupňování," uvedl Michal Bregant, ředitel Národního filmového archivu.

O Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana se za dobu svého desetiletého působení nesmazatelně zapsalo na mapu kulturních institucí v pražské metropoli. Za svůj cíl si klade představit celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část Muzea je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Muzeum je unikátní svým interaktivním a hravým pojetím – nabízí návštěvníkům možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

O Národním filmovém archivu

Národní filmový archiv patří k deseti nejstarším a největším filmovým archivům na světě. Byl založen roku 1943. Od roku 1946 je členem Mezinárodní federace filmových archivů – FIAF. V roce 1997 se stal zakládajícím členem Asociace evropských cinematék ACE. Posláním Národního filmového archivu je pečovat o filmové dědictví. Zabývá se archivováním, shromažďováním, odborným výzkumem a propagací českých audiovizuálních děl doma i v zahraničí. Stará se i o písemnosti vztahujících se k těmto dílům a vydává publikace. Spolupracuje s různými filmovými festivaly, televizními stanicemi, filmovými školami a jinými kulturními institucemi.

O Státním fondu kinematografie

Státní fond kinematografie působí pod správou Ministerstva kultury ČR, které je ústředním orgánem státní správy zaštiťujícím uměleckou a kulturní činnost, spolu se správou finančních fondů, za účelem podpory a zachování uměleckých děl a kulturních aktivit.

O Universal Production Partners (UPP)

Universal Production Partners je předním postprodukčním studiem ve střední Evropě se sídlem v Praze a Budapešti, nabízející kompletní obrazovou postprodukci včetně výroby vizuálních efektů pro filmové projekty i televizní vysílání. Studio se věnuje i restaurování starých filmů a dokumentů. Ve studio UPP byly s velkým úspěchem restaurovány také filmy Karla Zemana – Cesta do pravěku, Vynález zkázy a Baron Prášil.

Zdroj textu a fotografií: Muzeum Karla Zemana (tisková zpráva)Kam dál?

Objevte blog o intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.