UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Pohodové bydlení díky chytrým řešením. Na co myslet při stavbě či rekonstrukci?

Pohodové bydlení díky chytrým řešením. Na co myslet při stavbě či rekonstrukci?
21.01.2021

Jste právě ve fázi realizace nového bydlení? Ať už se jedná o novostavbu nebo rekonstrukci stávajícího objektu, jistě není potřeba připomínat, že je vhodné vše udělat najednou a pořádně.

Někdy se bohužel stává, že při stavbách nových domů nebo při rekonstrukcích dochází ke zbytečným opomenutím, které se potom velmi zdlouhavě a nákladně napravují. Dnes se podíváme na jednu takovou často opomíjenou technickou vychytávku, která vám však v domě nebo v bytě přinese mnohem vyšší míru komfortu, než na jakou jste dosud byli zvyklí.

Zvuková izolace má smysl

Zatímco dnes už málokdo při stavbě či rekonstrukci opomene tepelnou izolaci, tak je tady ještě jeden druh izolace, na který se ovšem zapomíná velice často. Je to zvuková izolace, která může odstínit jak okolní místnosti či byty, tak rovněž zvuky, které se šíří skrz patro. Pro všechny tyto případy existuje efektivní řešení akustické izolace. Důležité je, aby vás před realizací navštívil odborník na akustiku, který posoudí vhodnost instalace konkrétního řešení. Jedině tak totiž bude zvuková izolace skutečně efektivní. Pokud se podíváme na nejčastěji řešenou zvukovou izolaci stěn, tak potom se používá:

  • Kontaktní konstrukce
  • Předsazená konstrukce

V případě kontaktní konstrukce se využívá akustické desky, pro kterou je podkladová vrstva akustická pěna. Toto řešení vám umožní maximálně uspořit prostoru, protože na prostor je právě nejméně náročné.

Pokud však chcete účinnější řešení, využívá se předsazených stěnových konstrukcí, které mohou mít různé složení. Opět se využívá pěny a akustických desek, ale mohou být přidány další tlumící materiály. Pro zvýšení efektivity zde také může být vzduchová mezera.

Pohodu vám zajistí také přiměřené světlo

Zatímco zvukovou izolaci je potřeba řešit už při samotné stavbě nebo rekonstrukci, některá řešení naštěstí můžeme instalovat pohodlně dodatečně. Velmi populární je poslední době instalace vertikálních žaluzií, které nám zajistí příjemné světlo, přesně jak potřebujeme. Kromě toho je lze vybírat v zajímavých materiálových provedeních a designech.

Image by Ferenc Keresi from PixabayKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.