Pohled na Slunce – soutěž pro žáky a studenty (registrace 1.6. - 15.10. 2021)

Pohled na Slunce – soutěž pro žáky a studenty (registrace 1.6. - 15.10. 2021)
09.06.2021

Byla vyhlášena mezinárodní vzdělávací soutěž Pohled na Slunce!

Evropská komunita slunečních fyziků (astronomů zkoumajících naší nejbližší hvězdu), do které patří také Astronomický ústav AV ČR se svým Slunečním oddělením a také podílem na účasti na přípravě budoucího největšího evropského slunečního dalekohledu, vyhlašuje registraci do "sluneční" soutěže.
V rámci přípravy Evropského slunečního dalekohledu byla právě vyhlášena mezinárodní vzdělávací soutěž Pohled na Slunce. Tato soutěž je určena pro týmy žáků a studentů ve věku 14–15 a 15–16 let. Cílem soutěže je vyrobit informační grafiku s hlavním tématem Slunce, přičemž práce musí být v angličtině. Hlavní cenou je výlet na Kanárský ostrov Tenerife a návštěva tam umístěných evropských slunečních dalekohledů, a to opravdu stojí za to. Více informací na české stránce http://www.asu.cas.cz/est/popularizace, kde také najdete videa o nejpodstatnějších objevech v historii slunečního výzkumu.

Pavel Suchan
Astronomický ústav AV ČR, v.v.i.

 Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.