UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

PIŠTE S VANILI.CZ

PIŠTE S VANILI.CZ
19.06.2018

Výzva všem fanouškům Vanili.cz, těm, kteří se rádi zapotí s perem v ruce

Máte neodolatelnou touhu zveřejnit svůj literární um? Máte povídku nebo fejeton a chcete na něj získat názor? Máte zpracované zajímavé téma z oblasti fantastiky a koukáte, kde to udat? E-magazín Vanili.cz připravuje novou rubriku, kde budeme zveřejňovat vaše texty.
 
Podmínky a informace:
 
1. Vaše dílo musí obsahovat prvky fantastiky, báseň o trampotách s láskou k háčku na vodáckém výletě, článek o problematice paličkování nebo sbírka anekdot z Pobaltí nejsou zrovna kýžené texty. Narvěte do své povídky kosmické lodě, vybuchující planety, šílené vědce, proradné skřety, věrolomné čaroděje, duchy, nemrtváky, zmagořené klauny… všechno, co každý fanda fantastiky hledá a ocení. Pište sci-fi, fantasy, horor se všemi svými subžánry.
 
2. Redakce Vanili.cz si vymiňuje, že zveřejní pouze texty zdařilé a to po důkladném zhodnocení všech zaslaných materiálů.
 
3. Vanili.cz nikdy nehodlá zveřejnit text příčící se zákonům České republiky, volající k porušování zákonů, k nesnášenlivosti, či texty závažně poškozující jinou stranu nebo třetí osobu či skupinu osob, jakož i texty obsahující nebo nabádající k rasové nesnášenlivosti. Považujete-li volební program jistého hnutí za sci-fi, máte sice dobrý postřeh, ale ani politika do této rubriky nepatří.
 
4. Rozsah vašeho textu není nijak omezen, ale mějte na paměti, že povídku s počtem znaků včetně mezer jako Lenin, Spisy, svazek 1 – 32 jednoduše nezveřejníme. Pamatujte, že všichni ti potencionální čtenáři, kteří si během své prokrastinace na vaší povídku odkliknou, zvládnou přečíst první odstavec, aby věděli, zda mají číst dál a… no, dobrá, přečtou ji klidně i celou, i když bude dlouhá jako ten Lenin, ale délka může odradit už u počáteční rešerše čtenáře. Proto i tento bod je dlouhý text, abyste i sami viděli, jak se vám ho nechce číst, jelikož je dlouhý. Ačkoliv je možné, že ho stále čtete a pořád si říkáte, jestli tam třeba na konci nebude něco zajímavého, nějaká pointa, čtete a čtete a čtete… a… zííív, pořád ještě není konec, pořád tu někdo žvaní o tom, jak by neměl být text dlouhý a pořád a pořád a pořád…
 
5. Vulgarismy. Heleďte, někomu třebas taková slůvka vadí a jak si někde nějaký peprný termín přečte, hned se jde osprchovat svěcenou vodou, nám ale nevadí. Na druhou stranu pochopte, že sprostá slova musí být jako koření. Když je koření moc, i ten pokrm pak stojí za hovno.
 
6. Zveřejnění vaší povídky považuje Vanili.cz za exkluzivitu, čímž si vymiňuje, že už ji jinde nezveřejníte a bude do budoucna dostupná pouze na Vanili.cz. Platí?
 
7. A teď hurá do práce. Nemusíte se zaměřovat pouze na útvar povídka, myslete na vše, co v takovém magazínu může být. Je libo fejetonek? Je libo článek na téma? To vše můžete u nás publikovat. Samozřejmě do novin patří třeba i inzeráty typu: Rozvedený, sportovní povahy s rozedmou plic by rád provdal dceru a prodal auto, zn. obojí s pomačkanou karoserií... Žena nekuřačka, abstinentka, obdivovatelka krás Čech , sběratelka koček, předsedkyně domovního výboru by ráda potkala veselého muže do nepohody... Na to rovnou zapomeňte.
 
8. Pravopis. Jak se říká, každý je svého štěstí strůjce, bude-li jeho povídka odfláknutá, plná chib a překelpů – nebude zveřejněna. Hlídejte si to, je to vaše vizitka. Když chceš psát, musíš umět psát.
 
9. Technické detaily. Důležité! Svůj text pošlete na email redakce@vanili.cz jako přílohu dokument (Word, případně Open Office). Do předmětu uveďte: Pište s Vanili.cz. V dokumentu bude název, text samotný a na konci souhlas se zveřejněním a poskytnutím exkluzivity pro Vanili.cz. Pár slov o sobě. Své texty uveďte svým pravým jménem nebo jménem, pod kterým publikujete nebo hodláte publikovat. Jako přílohu neposílejte žádné ilustrační obrázky, leda foto svého obličeje, selfie atp., pokud se chcete ukázat. Výjimkou budiž, máte-li ke své povídce ilustraci třeba od výtvarně nadaného kamaráda.     
 
10. Redakčně vám budeme vždy plně k dispozici.
 
11. Doporučujeme sledovat cvrkot (dát lajk) na https://www.facebook.com/scifisvetvanilicz/ Vlastně je divný, abyste publikovali na stránce a stránka se vám nelíbila, takže se vám Vanili.cz musí zkrátka líbit, tak dejte lajk. A jestli máte kamaráda, který také píše, tento článek sdílej.
- - -
Připravil velitel sekce Sci-fi Quest Michal BřezinaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.