UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Petr Gergon Neumann natočí Dračák 3

Petr Gergon Neumann natočí Dračák 3
02.04.2017

Přečtěte si rozhovor se scénáristou, hercem a režisérem unikátního českého projektu Dračák!

Jakou roli máte v Dračáku 3?
V projektu "Dračák 3 - Podzemí" mám několik rolí, ale ty nejzásadnější jsou asi scénárista, režisér a herec. Kromě toho musím dělat všechno, na co nemám nikoho dalšího. Ale naštěstí se štáb úspěšně rozrůstá o další šikovné lidi, takže mnoho úkolů a povinností už přebírají jiní a to zkušenější a lepší než jsem já. Protože oni to umí, kdežto já jsem to musel dělat proto, protože nikdo jiný nebyl a učil jsem se to za pochodu.

Vaše filmy Dračák 1 a Dračák 2 všichni fanoušci fantasy v ČR již znají a teď jsou nažhavení na trojku. O čem bude Dračák 3?
Dračák 3 - Podzemí je třetím dílem v trilogii Dračák. Celá trilogie by měla být takovým výletem pro diváky do světa Dračího doupěte. Lidem, kteří o něm nikdy neslyšeli, nebo slyšeli, ale netuší, co si pod tím představit, ukážeme, jak to asi vypadá v herně a jaké jsou základní principy hry. Diváci, kteří hru znají, rádi vzpomínají na svá vlastní dobrodružství, poznají klasické situace ze hry a mnoho z nich se třeba po dlouhé době vrátí zpátky ke hraní, protože je naše filmy namotivovaly a dodaly chuť si zase zahrát.

Mediálním partnerem filmu Dračák 3 - podzemí je online magazín Vanili.cz

Pojďte do toho s námi a podpořte nás drobným příspěvkem na Startovač.cz!

Pro úplné nováčky, prosím, přibližte žánr filmu a jaký k němu máte vztah.

Žánrem je klasické fantasy. Můj vztah k němu je hodně blízký. Od základní školy jsem vyrůstal na Tolkienovi a Zaklínači, později přibyly světy Dragonlance, Forgotten realms a Zeměplocha. A dnes už se literární záběr rozšířil o desítky dalších autorů, které rád čtu. K tomu počítačové hry Skyrim, Diablo, Might and magic, a mnoho dalších. V oblasti filmu potom patří fantasy k mému nejoblíbenějšímu žánru a to převážně díky klasikám z 80. a 90. let. Kde vládne nejspíše Conan. Součástí všeho byly samozřejmě i LARPy a Dračí doupě.

Proč jste se do zfilmování dračáku pustil?

Dračí doupě hraji již víc než 20 let a často jsem se setkával s nepochopením okolí, o co vlastně jde. Ne, že by to odsuzovali, jen nechápali, jak celá hra vlastně probíhá, co tam hráči dělají, kdo vyhrál a podobné otázky. Protože jsem nemohl všechny ty lidi pozvat, aby si to vyzkoušeli, chtěl jsem jim to ukázat jinak. A film je na to ideální médium. A zřejmě to zafungovalo, protože pár lidí, kteří to nikdy nehráli a ani netušili, o co jde, mi potom říkalo "Hele, to je dobrý, to bych si chtěl taky někdy zkusit."

Podpořte na Startovači Dračák 3 - Podzemí


Jak dlouho potrvá natáčení nového filmu a kdy bude premiéra Dračáku 3?
Stejně jako druhý díl, tak i třetí bude projektem na celý rok. V lednu až březnu se chystal scénář a projekt na Startovač. Duben je měsíc, během kterého běží projekt a zároveň probíhá klasická předprodukce - obhlídky lokací, casting, výroba kostýmů a rekvizit, stavby lokací atd... Od května do srpna potom probíhá natáčení různě po víkendech. No a podzim máme na postprodukci. Střih, efekty hudba ... Doufáme, že film bude hotový v prosinci, ale premiéru nejspíš necháme opět na leden 2018, protože před Vánoci mají všichni jiné starosti a leden už je takový klidnější.

Co vás na filmu nejvíce baví? 
Co mě na tom nejvíc baví? Asi komplet všechno, jinak bych to nedělal :-) Už psaní scénáře je úžasný zážitek, kdy člověk objevuje, jak bude příběh pokračovat a snaží se vymyslet nějaké zvraty a překvapení pro diváky, ale zároveň, aby to odpovídalo přirozeným reakcím hráčů a abych nenutil postavy do něčeho, co by běžní hráči nikdy neudělali. Často se ve filmu objevují nelogická rozhodnutí a řešení, protože film potřebuje něčím rozhýbat děj, ale žádný trošku inteligentní člověk by tak nejednal. Tomu se snažím vyhýbat. Jako PJ mohu připravit zapeklité dobrodružství, ale reakce hráčů jsou často ještě nepředvídatelnější. Ale přesto vždycky mají určitou logiku jak by postava v té situaci jednala.

Potom je samozřejmě skvělé celé natáčení. Práce se skvělým týmem v terénu, spousta smíchu, zábavy, vidět lidi jak pracují společně na výsledku, a všechny to baví a dělají to ve svém volném čase, protože chtějí. Vzájemná podpora a příjemná atmosféra, to všechno prostě stojí za to...i když člověk vstává ve 4 ráno a je na nohou do 11 do večera, tak si to neskutečně užívá a rád na to vzpomíná. Na druhou stranu je to právě natáčení, kde se toho může nejvíc pokazit. Od počasí, přes techniku až po nemoci ve štábu nebo herců, plus nějaké komplikace na lokacích. Takže to obnáší také nejvíc stresu, aby vše dopadlo, vše se stihlo a výsledek nebyl zklamáním. 

No a finální postprodukce je také parádní, protože už člověk ví, že má všechno co potřebuje natočeno, že je to tzv. "pod střechou". A teď z toho roste celý příběh, jednotlivé kousky do sebe zapadají, hudba tomu dodává úplně nový rozměr, který si režisér na place ještě neuměl ani představit. Sem tam nějaký efekt opět pozvedne úroveň o něco výš a čím víc se blížíme k výsledku - tím lepší pocit z toho máme. Takže mě baví skutečně všechno a ani jednu část toho procesu bych nechtěl vynechat.

Nalákejte fanoušky na podporu vaší penězosběrné kampaně a na premiéru. Na co se mohou těšit? 

Nevím, kolik toho mohu v současné době prozradit. Ne, že bych nechtěl, ale spíš sám pořádně nevím :-) . Proces natáčení je natolik organický a někdy mám pocit, že běží sám mimo naší kontrolu, že nemůžu předem nic slíbit. Kolikrát měníme scénář těsně před natáčením, někdy se na nějaké lokaci nezadaří a přejíždíme jinam. Jindy zase dojde k výměně herce a celý příběh se trošku upraví, aby víc seděl na míru nové postavě, takže v současné době, ač je scénář připravený, netuším nakolik to bude podobné v konečné fázi. Ale co slíbit mohu,  že se vrátí většina známých postav, že přibude několik nových a že se snad konečně podíváme na delší dobu do klasického "dungeonu" proto i ten podtitul třetího dílu - Podzemí.

Podpořte nový český film Dračák 3 - PODZEMÍ!

Pojďte do toho s námi a podpořte nás! Postačí i stovečka ;-)
IMAGE:

Z jakého posledního projektu máte radost?

Jednoznačně z Dračáku 2 - Nová úroveň. To byla fantastická zkušenost. Dali jsme dohromady úžasný tým lidí od štábu přes herce až po komparz. A s výsledkem jsme natolik spokojení, jak jsem se nedovážil na začátku ani doufat a díky reakcím fanoušků a diváků víme, že se výsledek nelíbí jen nám, ale i těm, kteří na něj rok čekali. A to je moc dobře.

Kdyby bylo možné cestování v čase, kam byste se vydal? 

Nejspíš do středověku. Vidět to na vlastní oči, pár týdnů to zažít na vlastní kůži a odnést si zkušenosti z reálného pobytu a ne jen z knížek a filmů.

A co takhle scifi filmy? Máte nějaký oblíbený?  

Přestože je mým srdečním žánrem fantasy, tak sci-fi mám taky hodně rád. A pokud bych měl vybrat to nej, tak pro mě to jsou jednoznačně Star wars. Nebudu řešit které díly, nebo zda knížky či hry... prostě celý ten kult okolo.

Myslíte si, že ve vesmíru existuje mimozemský život? 

Určitě. Protože nejsem natolik arogantní, abych si myslel, že v tom celém obrovském nádherném vesmíru je pouze jedna obydlená planeta. A už vůbec bych nerad připustil, že tím nejlepším, co se dokázalo vyvinout, je právě člověk. Tvor, který dokáže ničit svoji vlastní zemi, tvor který dokáže zabíjet a ničit bezohledně všechno kolem sebe, tvor, který dokáže dokonce bezohledně zabíjet svůj vlastní druh. Doufám, že ve vesmíru patříme k tomu nejhoršímu a je tu spousta lepších a inteligentnějších tvorů a civilizací, než právě to, co předvádíme my.

S jakou nadpřirozenou bytostí byste se chtěl pomilovat? 

Afrodita - bohyně lásky. Kdo jiný by mohl o milování vědět víc, než ona.

Představte si, že byste mohl být na 1 den ženou. Co byste chtěl zažít? 

Asi to, co jako chlap nezažiju. Menstruaci, porod a depilaci nohou. Abych viděl, jestli je to skutečně tak hrozný, jak pořád posloucháme. A pokud ano, tak abych potom víc chápal, o čem žena mluví.

Děkuji za rozhovor

Honza VavřičkaKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.