UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Druhá řijnová sobota bude v plzeňské Papírně patřit Papcon veletrhu

Druhá řijnová sobota bude v plzeňské Papírně patřit Papcon veletrhu
05.10.2017

Nic podobného v Plzni a blízkém okolí v takovém rozsahu zatím nebylo!

PAPCON veletrh deskových a karetních her, komiksů, fantasy a sci-fi aneb V sobotu 14.10. se do Plzně sjedou tvůrci a distributoři ze všech možných koutů republiky a i z té slovenské

Komiksová tvorba, deskové hry a sběratelství se již ani u nás nevnímá jako zábava pro zastydlé puberťáky, ale jako fungující samostná subkultura, se socializačními přesahy a uměleckou hodnotou.

Prostor kavárny bude vyhrazen pro doprovodný program, kde se budou představovat lokální i mimoplzenští autoři, jako například zástupci produkčního týmu Komiksové Kytice. Vydavatelství Transmedialist pro podporu tisku prvního vydání uspořádalo veřejnou sbírku na portálu Hithit.

Tešit se můžete i na představení platformy profiKOMIKS. Jedná se o uskupení autorů, tvůrců a vývojářu, kteří se snaží vyvíjet komiks pro 21. století.

Prostor dostanou i začínající kreslíři i vytvarníci ať už amatérští, tak studenti z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, kde za poslední dekádu vznikly tři inovační ateliéry - Mediální a didaktická ilustrace a Komiks a ilustrace pro děti, jenž se oba věnují komiksu, každá trochu jiným přístupem. Vedoucí je MgA. Václav Šlajch a Doc. Barbara Šalamounová. Oba jsou důslední v narativní hodnotě vyprávění příběhu a výstupem jejich studentů je několik hodnotných až profesionálních komiksbooků. Třetím ateliérem je Animovaná a interaktivní tvorba pod vedením prof. Jiřího Barty a MgA. Vojtěcha Domlátila, jenž se minimálně z poloviny věnuje hrám, ať už deskovým, počítačovým nebo alternativním. Základním prvkem je zde vždy interakce s divákem.

Papcon, tak se tento veletrh jmenuje, by bez podpory zmíněné fakulty a prostoru Papírna vznikal opravdu težce.

Mediálním partnerem PAPCON veletrhu je Vanili.cz

Jedná se o první ročník. Nic podobného v Plzni a blízkém okolí v takovém rozsahu zatím nebylo. Takže i pro samotné organizátory je to tak trochu krok do prázdna. Víme a veříme, že zmíněná odvětví jsou čímdálvíce oblíbenější nejen u dětí a náctiletých, ale fantaskní světy se stávají čím dál tím víc populární oddechovou formou i pro dospělé. 

Horní patro disponující přes 2000 čtverečními metry bude plné vystavovatelů a distributorů nejrůznějších brandů, ať známých z filmů a seriálů, nebo uplně nových zatím neokoukaných motivů. Budou Workshopy, prozradím třeba sítotisk, úniková místnost, ukázka efektivity 3D tiskáren. Těšit se můžete i na after party v podobě lokálních performerů EOE, kteří mísí třeba nejnovější elektro prvky s balkánskou muzikou, ale co budou hrát už je ve hvězdách, protože každé jejich vystoupení je jedičné a nové.

K vidění a slyšení toho bude určitě víc. Takže sledujte FB event.

https://www.facebook.com/events/451669061871992/

Lístky na veletrh Papcon jsou v předprodeji ke koupení zde.

https://goout.net/cs/jine-akce/papcon/cvhhc/#"T":"2017-10-14T12:00:00"

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.