UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Ostravská mystéria v luxusním balení

Ostravská mystéria v luxusním balení
09.09.2020

Fantasy temná jako uhelné sloje v nové audioknize – to jsou Ostravská mystéria (recenze)

Když jsem si vloni pochvaloval Ostravská mystéria detektivkáře Marka Skřipského jako svižnou a příjemnou exkurzi na meziválečné Ostravsko, sliboval jsem si, že se ke knize jednou vrátím. Tak moc se mi detektivní případy svérázné pátračské trojice líbily.

Netrvalo to ani moc dlouho (necelý rok) a já se s četnickou dcerkou Hankou Sikorovou, farářem Bronským a veteránem legií Váchou znovu vypravil na území Velké Ostravy, abych tam pátral po gnómech, vlkodlacích v sérii osmi vzájemně propojených povídek. Tentokrát však překvapivě nikoliv díky ohmatanému svazku z nakladatelství Straky na vrbě, nýbrž formou audioknihy.

Jejího nahrávání se k mému velkému překvapení chopilo ostravské studio Ova audio. Z jejich zatím nevelké produkce jsme recenzovali Střípky času Petry Slovákové.

Do narátorského křesla usedl herec a ostravský rodák David Viktora. Člen činoherního NDM v Ostravě se také pilně věnuje dabingu a spolupracuje s rozhlasem. Abych nechodil okolo horké kaše. Viktora byl skvělá volba. Nejen že jako rodilý Ostravák zvládl perfektně místní dialekt, ale poradil si i s němčinou, polštinou i s anglickým přízvukem. Ona totiž ta meziválečná Ostrava byla kotlíkem, kde se mísily všelijaké národnosti. Navíc skvěle zvládl ženské party což je u knihy, v níž je jednou z hlavních hrdinek držkatá četnická dcerka vážně nutností.

Hudební stránce také není co vytknout. Skřipský umí skvěle střídat akci, napětí i humor a atmosféru knihy perfektně dokreslují nejen temné tóny smyčců, ale také vhodně umístěné zvuky výstřelů, deště, startujících motorek, či houkání vlaku. Ova audio bohužel neuvádí u svých titulů jméno mistra zvuku. Takže zde mohu pochválit pouze práci narátora a režiséra Vladana Hýla. Pokud budou svou práci odvádět i dále tak dobře, stane Ova audio brzy po boku velkých hráčů na audio knižním trhu. 

Hodnocení: 89%

Jan Procházka

Titul: Ostravská mystéria
Délka:17 hodin 50 minut

Autor:Marek Skřipský

Interpret:David Viktora
Kategorie:Fantasy a sci-fi
Vydavatel:Ova Audio
Typ:AudioknihaFormát:MP3 ke stažení
Ostravská mystéria zakoupíte na portálu Audiotéka https://audioteka.com/cz/audiobook/ostravska-mysteriaKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.