UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Oslavy 60. výročí české premiéry filmu Karla Zemana – Vynálezu zkázy

Oslavy 60. výročí české premiéry filmu Karla Zemana – Vynálezu zkázy
16.08.2018

Poslední Den s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina:

Ve středu 22. 8. proběhne poslední letní kino s tematickým programem z úspěšné série Dnů s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina.

Tentokrát se program ponese v duchu oslav 60. výročí české premiéry do teď nejúspěšnějšího českého filmu ve světě – Vynálezu zkázy! Kromě večerní projekce digitálně restaurovaného filmu Vynález zkázy připravilo Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s rádiem Regina DAB Praha doprovodný program plný kreativních výtvarných dílen, rodinných her a filmových aktivit. Prvních 30 nejrychlejších navíc v předprodeji získá jako dárek ke vstupence dobrodružnou knihu z unikátní verneovské edice!

Přesně na den 22. srpna před 60 lety proběhla v českých kinech premiéra filmu, který v roce 1958 doslova obletěl svět – Vynálezu zkázy. Během svého uvedení v New Yorku se promítal současně v 96 kinech a získal řadu prestižních ocenění, včetně Velké ceny na EXPO 58 v Bruselu. Snímek byl v roce 2015 navíc díky projektu Čistíme svět fantazie digitálně restaurován a diváci ho tak mohou vidět na Karlínské scéně Regina na velkém plátně v mnohem vyšší kvalitě. 

„Unikátní estetika filmu fascinuje diváky stejnou měrou dnes jako před 60 lety, a tak byl jasnou volbou k digitálnímu restaurování,“ vysvětluje Kateřina Kuthanová, PR & Marketing Manažerka Muzea Karla Zemana a dodává, že „Karel Zeman se u Vynálezu zkázy plně inspiroval romány Julesa Verna, a to nejen námětem, ale i rytinovými ilustracemi jeho knih, které ho dovedly k novému výtvarnému stylu černobílého „proužkovaného“ filmu.“

Vynález zkázy je dokonce Zemanův první film na motivy prózy Julese Verna. Vypráví, jak tajemný a nebezpečný dobrodruh, hrabě Artigas, unese nadějného vědce, jenž stojí na okraji objevu látky, která může ve špatných rukou zničit svět.

Návštěvníci se mohou na projekci filmu těšit od 20.30 hodin.

Kromě večerního promítání je od 18.00 připraven i doprovodný program pro rodiny s dětmi. Zájemci si naproužkují plátěnou tašku podle postupů použitých ve Vynálezu zkázy. Dále se naučí dvě předanimační techniky – thaumatrop a flipbook, anebo si vyrobí vlastní pohled potiskem ponorky SWORD.

Během celého programu bude navíc návštěvníkům k dispozici odpočinková zóna s originálními sedacími vaky a s ukázkami z filmů Karla Zemana, fotokoutek s podmořským šlapacím kolem z filmu Vynález zkázy, panelová výstava o Karlu Zemanovi a Muzeu Karla Zemana, vědomostní hra Mezi literaturou a filmem propojující knižní předlohy s filmy Karla Zemana a mnohé další.

Doprovodný program se koná od 18.00 do 20.00. V závislosti na době stmívání pak zhruba od 20.30 následuje velkoplošná projekce. Akce se koná na Karlínské scéně Regina v Hybešově 10 v Praze 8.

Vstupné zahrnující doprovodný program i večerní projekci stojí 80 Kč na osobu. Děti do 1 metru mají vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit online v e-shopu Muzea Karla Zemana nebo na místě v den akce. Pouze v předprodeji je pro prvních 30 nejrychlejších připraven ke vstupence dárek v podobě dobrodružné knihy s verneovskou tématikou! Návštěvníci tak mohou při koupi vstupenky online získat např. knihu 20 tisíc mil pod mořem, Patnáctiletý kapitán, Vynález zkázy a mnohé další!

Více informací o akci na webu www.muzeumkarlazemana.cz, na webu www.reginadabpraha.cz a ve vysílání pražské digitální rozhlasové stanice Regina DAB Praha, která z karlínské budovy vysílá a dala proto Karlínské scéně Regina své jméno.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.