UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Ohluší vás Pušky Avalonu

Ohluší vás Pušky Avalonu
10.10.2018

Možná neohluší, ale zaujmout váš sluch v audio podobě by mohly.

Amber, reprezentující vesmírný Řád, a Dvory Chaosu, zastupující prvotní Chaos jsou jediné dva opravdové světy. Ty ostatní, kterých je nespočetně mnoho (včetně naší Země i s Amerikou) jsou jen stínové.

To ví každý, kdo četl sérii Tajuplný Amber, kterou napsal Robert Zelazny, případně se zaposlouchal do audioknihy Devět princů Amberu, které v říjnu 2017 vydalo audio vydavatelství Walker a Volf.

Příběh, ve kterém se kují pikle a devět princů Avalonu svádí bitvy o trůn, uzavírá spojenectví a komunikuje navzájem pomocí speciálních karet, vyšel poprvé v roce 1970, kdy G.R.R. Martin teprve ukončil magisterské studium žurnalistiky.

Nyní se Jiří Walker Procházka a mistr zvuku Radek Volf vrací do Amberu s druhým dílem. Ten se jmenuje Pušky Avalonu a sleduje další eskapády prince Corwina. Podaří se zavrženému princi projít dalším ze stínových světů a získat zbraně, s jejichž pomocí by svrhl uchvatitele trůnu, svého bratra Erika?

Na to vám odpoví příjemný hlas Luboše Ondráčka. Ten se zhostil role hlavního hrdiny a vypravěče v jedné osobě stejně jako v předešlém díle se suverenitou sobě vlastní. Na rozdíl od mnoha rychlokvašených narátorů zvládl plejádu jak mužských, tak světe div se, i ženských postav. A já věřím, že by dokázal najít správný hlas i pro těch několik málo magických potvor, které se v Kolviru s princem Corwinem utkají. Radek Volf by se pak nemusel uchylovat k umělému zkreslení hlasu, který již použil, když spolu princové Amberu hovoří skrze tarotové karty. Tam mi to přišlo pochopitelné a logické. Zde naopak zbytečné a nepříjemné.

Musím však pochválit hezký hudební leitmotiv, který pěkně doplňuje jeden z nejlepších příběhů světové fantastiky.
85% Jan Procházka

Titul: Amber: Pušky Avalonu
Série: Amber
Autor: Roger Zelazny
Žánr: Fantasy
Čte: Luboš Ondráček
Datum vydání: 16. září 2018
Formát: MP3 download (nekráceno)
Délka nahrávky: 8 hodin 18 minutKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.