UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

OSTROFCON 2017 se blíží aneb Ohlédnutí za festivalem OSTROFCON 2016

OSTROFCON 2017 se blíží aneb Ohlédnutí za festivalem OSTROFCON 2016
17.03.2017

Jaké bylo první západočeské setkání fanoušků komiksu, fantazie a zábavy OSTROFCON?

Jaký byl OSTROFCON 2016?

Recesistický Klub okřídlené koule a CZLAN ve vydatné spolupráci s Domem Kultury Ostrov, s podporou Města Ostrov a pod záštitou Karlovarského kraje pořádal o víkendu 25. – 26. června 2016 v celých Západních Čechách dosud neobvyklou a jedinečnou akci.

První západočeské setkání fanoušků komiksu, fantazie a zábavy v ostrovském zámeckém parku a blízkém okolí

Už v pátek 24. června na vás v klášterním kostele Zvěstování Panny Marie čekala vernisáž prázdninové výstavy prací současné české komiksové scény. Výstavu s názvem CLAASHTERKOMIKS uvedla jedna z nejoblíbenějších komiksových postaviček, králíček Miyamoto Usagi a kapela jednoho z kreslířů, Švédova trojka. Nechyběly ani komiksy od Tomáše Kučerovského, Michaela Petruse, Pavla Talaše nebo Romana Kubce. Návštěvníci mohli nahlédnout i do české manga scény a každý měl možnost ohodnotit komiksové práce dětí na témata z ostrovské historie. Komu se chtělo kreslit, mohl na výstavě pomoci jeden komiks dotvořit. Výstava potrvá až do konce prázdnin a každý se na ní může vyfotit u speciální komiksové OSTROFCON FOTOSTĚNY!

Sobotní program zahájil legendární CINETUBE v ostrovském Domě kultury. Promítala se zde premiérová videa předních českých YouTuberů za jejich osobní účasti. Vidět a slyšet jste mohli YouTubery Vidraila, Nejfaka, Atiho, Freakouta, Vláďu, Natylu, Fayne, Pavla Tučka, Veroniku Spurnou nebo Dominika Porta. Tím ale YOUTUBERSKÉ ŘÁDĚNÍ na OstroFconu neskončilo. V parku klášterního areálu si návštěvníci mohli se svými oblíbenými YouTubery popovídat, udělat selfie, získat autogram nebo se i něco přiučit.

V Oranžérii Václava Havla Městské knihovny Ostrov byl připraven blok přednášek a workshopů pro všechny milovníky komiksů. V přednášce Viktora Šauera se návštěvníci dověděli, zda se lze v ČR živit tvorbou komiksu. Viktor Šauer pracuje jako managing director v ilustrátorském studiu profiKOMIKS. Je scénáristou, grafikem, konzultantem a startupistou. Za svoji práci na poli komiksu obdržel několik mezinárodních ocenění, je to tedy člověk s bohatou komiksovou praxí. Na přednášku navázal Robert Kaločai představením unikátního multimediálního komiksového sci-fi start-upu Nanits Chronicles. Projekt přináší převratný čtenářský zážitek a komiksovou sci-fi ságu s velkým důrazem na nápaditý mainstreamový vizuál, odehrávající se v rozmezí mezi 21.—23. stoletím.

Kultovní český „Ábíčkový“ komiks Vlastislava Tomana Příběhy malého boha, Kruanova dobrodružství se právě těší z připravované filmové adaptace. Návštěvníci OstroFconu měli jedinečnou příležitost užít si PRVNÍ PROMÍTÁNÍ ZÁBĚRŮ Z FILMŮ! Celým promítáním provázel režisér filmu Tomáš Krejčí.

Milovníci komiksů si přišli na své u takřka stand up comedy Jirky Pavlovského a Petra Litoše. Dvou guru české komiksové scény, kteří návštěvníkům představili ediční plán svého komiksového nakladatelství, zbrusu nový YouTuberský projekt Komiksář a přidali i pár pohledů do zákulisí vydávání komiksů v Čechách.

Venkovní program v zámeckém parku patřil dětem. Vyráběly si masky, soutěžily o NEJ… ostrovského superhrdinu, jezdili na býkovi i na skluzavkách. Nechyběl ani oblíbený bodyzorbing. Ti starší mohli využít kosmetického poradenství.

Tematická ukázka komiksového a fantasy fondu knihovny pro všechny věkové kategorie, oblíbené čtení v trávě, výroba vlastních placek, nekonečné kreslení vlastních komiksových hrdinů a prodej placek OstroFcon 2016 – to vše si pro návštěvníky připravila Městská knihovna Ostrov.

Galerie v ostrovském letohrádku hostila workshop pro začínající i profesionální cosplayery. Mohli jste si tu zkusit vyrobit třeba originální klobouček.

Kdo si rád hraje, ten byl nadšen i z mobilní počítačové herny SkillCraft a CZLAN. Simulátory, bojové hry a sporty,… prostě široká nabídka, které mnozí neodolali a pařili nonstop až do rána! Ti, co dávají přednost herním klasikám, jistě ocenili i stánek s klasickými deskovými hrami od Piatniku.

Na závěr čekal porotce cosplay soutěže přetěžký úkol. Vybrat ze čtyř finalistů toho nejlepšího. A čtyřka z Bradavic bojovala opravdu urputně. Nakonec zvítězil Harry Potter, těsně následován Malfoyem a Hermionou. Dobrá zpráva pro patrony našeho města – Harry Potter je z Ostrova!

Pod vedením Zdeňky Bílkové a Martiny Škopové, dvou ostrovských výtvarnic jste si mohli vytvořit nádherné a hlavně užitečné komiksové doplňky. Masky a brože s komiksovými superhrdiny.

Pro starší patnácti let připravili organizátoři exkluzivní afterpárty v Domě kultury Ostrov! Pro partnery OstroFconu byla připravena VIP After party přímo v klášterním kostele.

NEDĚLNÍ PROGRAM OSTROFCONU byl spíše odpočinkový…

Naše úsilí přijel podpořit spisovatel a scénárista Jiří Walker Procházka. Autorského čtení se ujala ostrovská spisovatelka Petra Kovačíková.

Rodiny s dětmi i jednotlivci využili nabídky zahrát si dobrodružnou hru v prostorách parku.

Celková návštěvnost po oba dny se vyšplhala na zhruba 700 návštěvníků. Loga partnerů byla umístěna na plakátech, letácích, bannerech v areálu akce, poděkování v areálu akce a samozřejmě na www stránkách ostrofcon.cz. Poděkování s logy partnerů bylo zveřejněno také na Facebookových stránkách akce. Několikrát během dne poděkovali moderátoři všem partnerům OstroFconu.

Mediálním partnerem OSTROFCONU je Vanili.cz

Internetové stránky akce shlédlo 2 850 unikátních návštěvníků ve 4 400 návštěvách. Facebookové stránky akce navštívilo 1 248 návštěvníků, dosah příspěvků 12 700 zobrazení. Upoutávky se objevili na stránkách Vanili.cz, v YouTuberských videích, na Instagramu. Ve vyhledavačích zaujal OstroFcon první dvě strany. Na akci pořizoval reportáže Český Rozhlas Plzeň.
Akce by se nemohla uskutečnit bez podpory našich partnerů, Domu kultury Ostrov, Města Ostrov a Karlovarského kraje, který nám poskytl také záštitu.
Dále nám velice pomohli: Městská knihovna Ostrov, CZLAN z.s., Městský dům dětí a mládeže Ostrov a Letohrádek Ostrov, pobočka Galerie umění Karlovy Vary, Městská policie Ostrov, SDH Ostrov a Policie ČR. Finanční podporu poskytli společnosti ATUT-TUTY s.r.o., S.V.I. Rubikon s.r.o., Central Energy, s.r.o. a SkyInvest, s.r.o. Ceny do soutěží poskytli Romana Poplšteinová - Mary Kay, Karlovarská Becherovka, Sayako – Martina Škopová, Comics centrum a Zdeňka Bílková. O dobrovolníky se postarala Bageterie ZZZetko a Karlovarská Korunní. Dále nám pomohli a pomocnou ruku podali Elektro S, NG Elektro - Ing. Nepraš, MMspedition, EPT Connector s.r.o. a Chalupa Slunovrat.
Všem Vám moc DĚKUJEME!!!
Nad akcí převzal záštitu hejtman Karlovarského kraje JUDr. Martin Havel.

Za významnou podporu děkujeme Jakubu Páníkovi.
Pro akci byly vytištěny letáčky A5 s programem a logy partnerů. Letáčky mezi návštěvníky distribuovali dobrovolníci v průběhu celé akce.
Na akci jsme rozvěsili bannery s poděkováním partnerům akce. Banner visel u centrálního prostoru u pohledové zdi, v klášterním areálu a během VIP afterparty v kostele. Grafika banneru byla společně s poděkováním zveřejněna na Facebookových stránkách akce OSTROFCONKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.