UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Obáváte se invaze dronů?

Obáváte se invaze dronů?
13.06.2022

Společnost NovoQuad poskytuje antidronová řešení.

Dron, nazývaný také bezpilotní letadlo (Unmanned Aerial Vehicle, UAV), je letadlo bez posádky řízené na dálku, které plní specifické mise a úkoly. V současné době hrají drony zásadní roli v mnoha průmyslových odvětvích. Přestože drony přinášejí pohodlí technologicky vyspělého způsobu života, jsou také příčinou mnoha bezpečnostních nehod. Bezpečnostní rizika, která drony představují, již dále nelze ignorovat.

V roce 2016 narazil dron do vrcholu věže Space Needle v Seattlu a v roce 2017 do lehkého letadla v kanadském Quebecu. Všechny tyto nehody komerčních dronů jsou jen jeden krok od velkých tragédií. Dobrou zprávou je, že nyní máme k dispozici antidronový systém, známý také jako Counter UAV System, který je speciálně navržen pro detekci a zneškodnění bezpilotních letounů, aby chránil náš lid a bezpečnost země. Přesně to dělají antidronová řešení společnosti NovoQuad.

Antidronová řešení společnosti NovoQuad

Společnost NovoQuad se sídlem v USA se specializuje na poskytování obranných a bezpečnostních řešení s využitím nejmodernějších technologií, a to zejména antidronových řešení . Díky pokročilé radarové technologii a vysoce integrovanému designu jsou antidronové systémy společnosti NovoQuad vhodné pro použití za účelem zajištění ochrany v nízkých výškách, například při akcích s velkým počtem lidí, na letištích, ve vládní infrastruktuře a ve vojenských zařízeních.

Za zmínku stojí, že základní antidronový systém ND-BU003 , který se skládá z detekční jednotky (RF detektor) a rušící jednotky (směrová rušička), se vyznačuje dostatečným dosahem detekce, špičkovým výkonem a snadnou instalací a obsluhou. Systém umožňuje všesměrovou detekci až do vzdálenosti 3 km. Pokud bude chtít operátor sledovat cílový dron podrobněji a mít k dispozici videozáznam z mise, může být integrována i kamera.

Dalším typem řešení proti dronům, který lidi zaujal, je ruční antidronové řešení Ruční antidronový systém ND-BD003 jako systém vše v jednom spojuje detekci dronů, preventivní opatření, displej, ovládání a napájení do lehkého, kompaktního a přenosného zařízení, které umožňuje operátorovi realizovat celou misi z jediného zařízení. Kromě toho systém poskytuje uživatelem definovaná rušivá frekvenční pásma podle různých požadavků a podporuje připojení k mobilní aplikaci pro pohodlné sledování, ovládání a nahrávání.

S rychlým rozvojem technologie dronů na celém světě se dnes neustále zdokonaluje i stávající technologie řešení proti dronům a budou se vyvíjet optimalizovanější řešení pro detekci dronů a boj proti nim. Další informace o řešeních a produktech společnosti NovoQuad naleznete zde nebo nás kontaktujte na adrese info@nqdefense.com.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1835806/ND_BD003_Handheld_Anti_Drone_System.jpg
Kontaktinfo@nqdefense.com

Zdroj: PROTEXTKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.