UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Nový film Valerian a město tisíce planet

Nový film Valerian a město tisíce planet
11.11.2016

V červenci 2017 představí Luc Besson svůj nový film Valerian a město tisíce planet, který má mezinárodní hvězdné obsazení. Hrají v něm mimo jiné Dane Dehaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, John Goodman a Ethan Hawk. Toto dobrodružství plné představivosti a akční podívané vás zavede do toho nejpodivuhodnějšího vesmíru, který byl dosud stvořen.

BIOSCOP uvede film do českých kin 20.7.2017 ve 2D a  3D, s českým dabingem i titulky.

 

V roce 1997 obsahoval Bessonův Pátý element  180 záběrů s vizuálními efekty.  Jeho nový film, Valerian a město tisíce planet, jich přitom obsahuje 2 734.

 

Synopse

V roce 2740 jsou Valerian a Laureline zvláštní agenti, které vláda pověřila úkolem udržovat ve vesmíru pořádek. Jejich nadřízený jim nařídí, aby se společně vydali na misi do dechberoucího intergalaktického města Alfa, což je stále se rozšiřující metropole složená z tisíců různých národů ze všech koutů galaxie.

Na toto skvostné historické město útočí neznámý nepřítel. Valerian a Laureline svádí boj s časem, aby našli zdroj zla a zastavili ho dříve, než zničí úhelný kámen našeho vesmíru.

 

Valerian - Dane Dehaan

Klasický hrdina, srdečný, silný a odvážný, major Valerian má jakýsi šestý smysl na taktiku a je neobyčejný válečník. Snaží se, seč může, dodržovat příkazy svých nadřízených a je rozhodnutý, že ve své vojenské kariéře dosáhne až na ty nejvyšší mety.

 

 

Laurine - Cara Delevingne

Vysoce inteligentní, nezávislá a rozhodná Laureline je už dva roky spolupracovnicí majora Valeriana. Na svůj první skutečný úkol v terénu se také vydává po jeho boku, přičemž jejich úspěšnost je stoprocentní. Společně vytvářejí jedno z nejfunkčnějších partnerství armády lidí.

 

Alfa, město tisíce planet

Alfa je obrovská vesmírná stanice, která se postupně proměnila v rozpínavé a na pohled oslňující město propojených světů. Před mnoha stoletími obíhala Alfa kolem Země, dnes je ale středem mezigalaktické diplomacie a zároveň domovem tisíců různých mimozemských druhů z celého vesmíru. Tyto mimozemské druhy se sem stahovaly během let, protože chtěly sjednotit svoje schopnosti, technologie a zdroje, aby se zlepšil osud všech.

Alfa roste už od roku 1985, v současnosti má průměr 36 kilometrů a téměř 20 milionů obyvatel,  mezi nimi 3 236 druhů, jež hovoří více než pěti tisíci jazyky.

 

Vetřelec

Vesmírná loď, kterou pilotuje Valerian a Laureline, může letět kamkoli v prostoru i čase. Jenom její zevnějšek prozrazuje, na kolik misí se oba agenti spolu vydali a jakému nebezpečí se během nich vystavovali. Loď je ve filmu vybavena super počítačem zvaným Alex.  Alex má velmi specifický smysl pro humor a vlastní osobnost, takže pro Valeriana a Laureline představuje skutečného parťáka. Jeho hlas je v lodi ztělesněný červeným světlem, které naše agenty provází na všech jejich misích.

V komiksovém seriálu je Vetřelec označován jako Astroloď XB982.  Poprvé se objevil v roce 1969 v dílu nazvaném Velký sběratel.

 Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.