UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Noční můra v pastelových barvách

Noční můra v pastelových barvách
13.04.2020

Bylo, nebylo, žila jedna holčička jménem Gertruda, která si přála odcestovat do překrásného světa pohádek. A podařilo se jí to. Bohužel…

Tahle kniha se prostě nebere vůbec vážně, a to je jen dobře.

Teď je Gerdě o třicet let víc, stále trčí v těle šestileté holčičky a marně hledá cestu z Pohádkova ven. V hledání klíče k bráně ven do jejího světa jí pomáhá její průvodce Láďa. Ale spoléhejte se na hloupou mouchu. A tak se milá Gerda vyzbrojila dvousečnou sekerou a vyrazila na cestu za klíčem. Jenže krvavá stopa, která se za ní vine celým Pohádkovem, je temnou noční můrou královny Mrakéty.

Podaří se dospělé ženě v těle šestileté holčičky konečně najít klíč? Nebo ty krvavé orgie plné slimáčích lordů, houbových mužíků či nemrtvých faunů dopadnou úplně jinak?

Za celou touhle šíleností stojí kreslíř Skottie Young. Pokud jste četli knihu Naštěstí (ne)máme mléko, tak vám jeho jméno bude možná povědomé, neboť tuhle Gaimanovu povedenou taškařici ilustroval. Přestože by se mohlo na první pohled zdát, že je komiks Nesnáším Pohádkov z podobného soudku jako Gaimanova dětská kniha, není tomu tak. Usekané hlavy, potoky krve a vyhřezlé vnitřnosti, ačkoliv vyvedené v pestrých pastelových barvách, do dětské knihovničky nepatří.

Musím pochválit překlad Michaela Taliána. Muselo být peklo překládat všechny ty nadávky, které vlastně musí znít slušně, protože jsme přeci v Pohádkově. O jménech vesnic a různých hor a hvozdů ani nemluvě.

Sečteno a podtrženo, Nesnáším Pohádkov je zábavný komiks plný brutality, pestrých barev a několika solidních dějových zvratů. Navíc ve skvělém překladu. Docela se těším na druhý díl.

Hodnocení: 80 rozstřílených hvězd ze sta

Jan Procházka

Objednat lze přímo na: https://www.obchod.crew.cz/detail/komiks-576396-nesnasim-pohadkov-1-a-jestli-neumrela-vysiluje-dodnes

Vydavatel:

CREW

Svět:

Nesnáším Pohádkov

Pravidelná série/cyklus:

Nesnáším Pohádkov

Žánry:

Akční a dobrodružné , Fantasy a sci-fi

Sekce:

Novinky

Scénář:

Skottie Young

Kresba:

Skottie Young

Barvy:

Jean-Francois Beaulieu

Překlad:

Michael Talián

Redakce:

Martin Kužel

Lettering:

Nate Piekos

 

 

 Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.