UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Recenze pilotu Nightflyers

Recenze pilotu Nightflyers
14.12.2018

Přečtěte si recenzi seriálové novinky stanice Syfy od Michala Sirotka!

V chodbách, kde nefunguje gravitace, se žena v zakrvácených šatech snaží dostat k vysílačce a poslat lidem na Zemi varovnou zprávu...

Temnotou vesmíru letí strom... pak narazí do konstrukce obrovské lodi. Ta se bezvládně vznáší mezi troskami prázdnoty kosmu. V chodbách, kde nefunguje gravitace, se žena v zakrvácených šatech snaží dostat k vysílačce a poslat lidem na Zemi varovnou zprávu...

Že vám to něco připomíná? Není divu... Vetřelec, Horizont událostí, ale také Psycho, Osvícení a další duchařiny, co vás napadnou... už si rozumíme? Na rovinu: Nightflyers přináší minimum originality, ale fanoušky sci-fi a hororu, by měl upokojit - úderností, atmosférou i přítomností gore. Tohle pro děti není... :)

Píše se rok 2093, lidstvo neupustilo od své selfiš-vylízanosti, takže globálně prakticky zdevastovalo Zemi. Množství nemocí a další problémy se vymykají kontrole. Astrofyzik Karl D’Branin vidí naději u mimozemské civilizace, o jejíž existenci lidstvo ví už pár let. Dosud ufony nedokázali kontaktovat a nevypadá to, že by je vůbec lidé zajímali. Cizokrajné technologie by však mohly zabránit úpadku člověčenstva, proto je vypravena loď Nightflyers s novým cílem: kontaktovat mimozemské plavidlo, které prolétá Sluneční soustavou.

Aby Karl zvýšil šanci na kontakt, bere na palubu i mocného avšak nebezpečného telepata Thalea. Ten si však při špatné náladě dokáže pohrávat i s myslí posádky a to dost drsným způsobem. Jeho přítomnost znervózňuje řadu lidí a motiv civilní války je jedním z nejpodstatnějších v ději. Aby Thale moc nezlobil, stará se o něj psychiatrička Dr. Aghata Matheson, která ho zná od dětství. Posádku dále tvoří skeptický biolog Rowan, IT expertka Lommie protkaná kybernetikou a Melantha – osoba geneticky upravená pro vesmírné lety.

Kolem seriálové novinky stanice Syfy se hodně namluvilo ještě před premiérou, především kvůli předloze napsané G.R.R. Martinem. Dost lidí doufalo ve „vesmírné Hry o trůny“. Tento blud je dobré rychle opustit. Nightflyers je přesně tím, co předvede v prvním minutách. Proč by to ale mělo vadit, když je to uděláno dobře? Postavy působí živě (psychiatrička je sympatická ženská, telepat děsivý a nepředvídatelný, tajnůstkářský kapitán přinejmenším zvláštní...), atmosféra (nejen ta hororová) je slušná a triky na TV produkci snesitelné (zhruba úroveň Expanze). Tempo funguje a nabalované otazníky se postarají o udržení pozornosti. Nejdůležitější otázkou zůstává: kdo jsou oni mimozemšťané? Jak vypadají? Jaké mají cíle? A co se děje s lodí, jejíž start je od začátku komplikovaný?

Občas děj utíká kupředu zbytečně rychle a universum by si zasloužilo větší péči a propracovanost. Najdeme tu povinnou sexuální scénu a béčkové lekačky, které ne vždy fungují. Přesto mohl být Nightflyers pouhou primitivní krvárnou (což částečně je), ale tady půjde o víc a to kvituji. Telepat dává příběhu zajímavý rozměr a možnosti vývoje jsou s ohledem na námět veliké. Tak uvidíme.

Verdikt: 75 %  Michal SirotekKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.