UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Neonový svět cyberpunku ovládne sedmý ročník sci-fi festivalu Future Gate

Neonový svět cyberpunku ovládne sedmý ročník sci-fi festivalu Future Gate
29.05.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate se 5. a 6. června uskuteční v plzeňském DEPO2015

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate se 5. a 6. června uskuteční v plzeňském DEPO2015. Divákům přinese horké novinky Blood Machines a Kulky spravedlnosti, japonskou animé legendu Ghost in the Shell: Innocent, kultovní kyberpunkový film Tetsuo i krátké sci-fi filmy. Výchozím tématem filmové přehlídky je svoboda, vizuálním prostředkem k jejímu zobrazení se stane populární subžánr sci-fi: cyberpunk.

“Cyberpunková kultura ve filmové produkci nastavuje zrcadlo moderní společnosti. Technika zde není využívána ku prospěchu jedinců, ale často zneužívána ke kontrole obyvatel, udržení rozdělení moci či korporátní hegemonie, tedy omezení osobní či společenské svobody. Ta se stala i letošním tématem festivalu. Chceme tak upozornit na aktuální i možné budoucí problémy související s moderními technologiemi a jejich možným zneužitím. Cyberpunk bude rezonovat ve vybraných filmech i je tématem výstavy,” přibližuje pořadatel festivalu Filip Schauer.

Vizuální a hudební sci-fi filmová jízda Blood Machines se nese v rytmu hudby synthwavového mága Carpenter Bruta. Dva kosmičtí desperáti se střetnou se zákeřným strojem, který má ovšem vlastní duši. Fanoušci bizarních komedií si přijdou na své s akčním sci-fi filmem Kulky spravedlnosti (Bullets of Justice), kde se představí i Danny Trejo. Poctu kyberpunkové kultuře zajistí japonské kultovní dílo Tetsuo a pokračování zásadního filmu v žánru anime Ghost in The Shell 2: Innocence režiséra Mamoru Oshii. Filmovou kolekci doplní krátké sci-fi filmy od iShorts. Mezi vybranými krátkými filmy je i český snímek Beying Jacob nebo americký film Roughneck, který je na festivalu uváděn ve světové premiéře.

Vedle filmů je připraven i tematický doprovodný program. V předsálí DEPO2015 bude k vidění výstava dvou předních českých komixových umělců. Jonáš Ledecký a Michal Suchánek představí své vize o kyberpunkovém světě. Aby výstava byla ještě více sci-fi, je obohacena o virtuálními prvky. V obrazech je totiž implementována augmentovaná realita. A Zdeněk Žirovnický připravil obří kyberpunkovou fotostěnu, která zájemce vizuálně pomyslně přenese do budoucnosti.

Program festivalu v DEPO2015

5.6. 17:30 Krátké sci-fi filmy od iShorts

5.6. 19:30 Kulky spravedlnosti

5.6. 21:00 Blood Machines

6.6. 18:00 Ghost in the Shell: Innocence

6.6. 20:00 Tetsuo

Aktuální informace: na www.futuregate.cz/media nebo na Facebooku.

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/186513469116292

Více o festivalu a jeho kompletní program včetně doprovodného programu naleznete na www.futuregate.cz nebo na Facebooku.

Vstupenky již v prodeji on-line anebo na pokladnách kin.

Hlavními partnery festivalu jsou: JRC, ESA BIC Prague, Microsoft, Wacom, Živé firmy, Zážitky.cz, MindMaze, Atomic drink, FunArena, Figures.cz, Stardust Production a Prusa Research

Finančně festival podpořila města: Praha, Brno, Plzeň a Ministerstvo kultury ČRKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.