UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Největší popkulturní událost ve střední Evropě PragueCon 2018

Největší popkulturní událost ve střední Evropě PragueCon 2018
08.05.2018

První ročník popkulturní akce PragueCon 2018, která bude oslavou té nejlepší zábavy spojené s fantasy a sci-fi žánry, ale také herním světem, proběhne ve dnech 28. září až 30. září 2018 na Výstavišti Praha.

Praha přivítá hrdiny populárních seriálů i herních světů.

To na tři dny ovládnou hollywoodští superhrdinové, postavy z populárních seriálů a filmů, zástupci světa komiksů, eSports a videoher. Na své si přijdou i fanoušci larpů nebo cosplay, kteří společně vytvoří jedinečnou atmosféru akce.

„Sama jsem velkou fanynkou popkulturních filmů a seriálů, takže jsem nadšená, že v Praze bude největší akce svého druhu ve střední Evropě. PragueCon má samozřejmě také ohromný turistický potenciál, protože očekáváme, že přiláká až 70 tisíc návštěvníků a to nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Výstaviště je navíc místo, které se snažíme rozvíjet a PragueCon by do budoucna mohl být jedním ze symbolů těchto změn,“ komentuje PragueCon 2018 Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy, která nad akcí převzala záštitu.
„Jsme hrdí, že akce se bude konat právě v areálu Výstaviště Praha. Bude to největší akce svého druhu ve střední Evropě. Areál využijeme kompletně, celých 36 hektarů, a to jak venkovní tak vnitřní prostory. Na své si tak přijde každý návštěvník,“ popisuje rozsah akce Jan Adámek, člen představenstva za Výstaviště Praha. 

PragueCon nabídne program pro široké publikum. Od fanouška kreslených superhrdinů, přes nadšené hráče počítačových her, čtenáře komiksů, vyznavače cosplay, až po filmové a hudební příznivce, pro které je komiksové prostředí zatím trochu neznámou.

„Záběr akce je opravdu rozsáhlý. Nejsme klasický ComicCon, který se soustředí primárně na komiksový svět, ale my chceme ukázat veškeré subkultury, které se světem fantasy a sci-fi pojí. Další velkou součástí akce je pak mezinárodní eSport turnaj ve hře Counter-Strike, který se bude v České republice v takovém rozsahu konat vůbec poprvé,“ přibližuje PragueCon Roman Bratislav Janečka, režisér akce a making of dokumentu PragueCon 2018.

ESport turnaj se ponese v režii největší světové nezávislé organizace oblasti eSportu ESL. „Turnaj bude probíhat všechny tři dny a pozveme do Prahy ty nejlepší světové týmy ze série ESL Pro League. Turnaj bude online streamován do celého světa. Detaily samotného turnaje a kvalifikace připravujeme,“ řekl k turnaji Martin Polášek, Staff Head of Czech Republic & Slovakia ESL.

Hlavní filmový a seriálový program bude každý den tematicky zaměřen. Pátek bude věnován filmu Strážci galaxie, sobotu si mezi sebe rozdělí seriály Vikingové a Soumrak templářů, neděle bude patřit seriálu Hra o trůny. Program bude průběžně doplňován o další filmy a seriály. Témata se samozřejmě odrazí i v doprovodných programech, jako budou živá hudební vystoupení nebo ukázky vikinských a skřetích táborů.

Den si bude možné dále zpestřit seznámením se s hrami larp či soutěžemi cosplay, které u nás získávají na stále větší popularitě. „Cosplay je založeno na co nejvěrnějším napodobování postav, zejména z oblasti fantasy a sci-fi. Nejde jen o vzhled, ale celkové ztvárnění postavy včetně jejího charakteru,“ přibližuje doprovodný program Roman Bratislav Janečka.

Předprodej vstupenek probíhá prostřednictvím online systému na www.praguecon.eu. Jednodenní vstupenku lze pořídit za 490 Kč, třídenní pas pak za 890 Kč.

První ochutnávkou celého programu a atmosféry, kterou PragueCon 2018 nabídne, bude koncert herní hudby, který se uskuteční 8. června 2018 v Obecním domě. Během koncertu Bohemian Symphony Orchestra Prague pod vedením Martina Šandy zazní melodie z nejpopulárnějších her.

Filmový a seriálový svět

Panely a podpisové akce pro seriálové a filmové celebrity, scénáristy a režiséry. Program bude rozdělen do bloků. Pátek Strážci galaxie, sobota Vikingové a Strážci galaxie, neděle Hra o trůny. Další filmy a seriály budou průběžně doplňovány. Součástí doprovodného programu budou také seriálové vikinské a skřetí tábory nebo soutěže v bodypaintingu ve stylu fantasy a sci-fi světů.

S hlavními hvězdami zmíněných seriálů a filmů intenzivně jednáme a jejich jména budeme potvrzovat v průběhu následujících měsíců.

Již nyní můžeme prozradit účast herců:
Strážci galaxie: Dave Bautista, Michael Rooker, Sean Gunn
Vikingové: Clive Standen, Georgia Hirst
Hra o trůny: Conleth Hill, Isaac Hempstead Wright, Natalie Dormer, James Cosmo

ESport turnaj Counter-Strike

Největší eSport událost v České republice. Online stream akce bude přenášen do celého světa. Turnaj, který zastřešuje agentura ESL, bude probíhat v TIPSPORT aréně.

Komiksy a knihy

Komiksy samozřejmě nemůžou chybět. Své místo na akci budou mít vydavatelé, prodejní část nabídne oblíbený merchandising. Chystáme panely se světovými i domácími tvůrci a ilustrátory.

Z předních komiksových a knižních autorů se již nyní fanoušci mohou těšit na Jima Lee, předního současného komiksového kreslíře, spisovatele a vydavatele, který je autorsky spojen s vydavatelstvími Marvel a DC Comics a konkrétně s postavami Batmana, Supermana nebo X-manů.  Další hosty odhalíme v následujících měsících.

Hudební program

Program PragueConu je obohacen také o hudební produkci a areálem se bude linout živá hudba ze seriálů, filmů i her.

Originální hudební zážitek poskytne vystoupení rap metalové skupiny Clawfinger společně s Bohemian Symphony Orchestra Prague. Účast na akci potvrdily například kapely Corvus Corax (Německo, neo-medival), Percival (Polsko, středověký metal), Cornalusa (Portugalsko, středověká hudba), Idisi (Rusko, folk), Bakchus (ČR, středověká hudba), Megaherz (Německo, industriální metal), John Kelly & projekt Elfenthal (rock s keltskými a středověkými motivy).

Z českých interpretů se mohou návštěvníci těšit například na UDG, Jakuba Děkana a ATMO music.

Soutěže larp a cosplay

Návštěvníci budou mít možnost se seznámit se zážitkovými hrami larp, tedy Live Action Role Playing, které jsou založeny na ztvárňování postav a vzájemné interakci ve fiktivním světě. Probíhat budou také soutěže pro cosplayery, tedy soutěže kostýmů a to v amatérské a profesionální kategorii. Vítězové obou kategorií budou mít možnost se zúčastnit mezinárodních cosplayerských soutěží BlizzCon a japonského festivalu anime a manga.

Další doprovodné programy

Těšit se můžete na herní simulátory, virtuální realitu, vystavovatele PC hardwaru. Své zastoupení budou mít i nepočítačové herní společnosti, například výrobci deskových či karetních her a také Armáda České republiky.


PragueCon bude největší popkulturní událost ve střední Evropě. Proběhne ve dnech 28. září až 30. září 2018 na Výstavišti Praha. Cílem je proměnit pražské Výstaviště v neopakovatelný svět komiksových blockbusterů, seriálových hitů a herních pecek. Návštěvníci si budou moci užít setkání s filmovými a seriálovými hvězdami, koncerty světových kapel, herní turnaje, českou i světovou cosplay špička, komiksové výstavy, středověké bitvy a mnoho dalších aktivit. www.praguecon.euKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.