UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Něco málo o včelách, královnách a elfech

Něco málo o včelách, královnách a elfech
17.11.2020

Dámy a pánové Terryho Pratchetta a Zuzana Slavíková v nové audioknize z audio vydavatelství OneHotBook

Naposled jsme se s Bábi Zlopočasnou a Stařenkou Oggovou setkali při jejich výpravě do Genovy. Teď už jsou sice zpátky v Horách beraní hlavy, ale klidu a zaslouženého odpočinku si moc neužijí. V království Lancre se totiž chystá svatba Magráty Česnekové s místním králem. To samo už by dalo zabrat nejedné dobré sudičce. Ale jako by toho nebylo málo, v obilí se objevují kruhy, mladé čarodějky se snaží ze sedla vyhodit ty staré a na královský trůn chce usednout elfí královna. Na pořádnou porci zábavy tak máme díky mistru Pratchettovi zaděláno.

A kdo zná divadelní hru Sen noci Svatojánské, ten si tuhle povedenou taškařici užije ještě o elfí ucho víc. Zvláště, když místo po knize sáhne po její audio verzi. Ta jako předchozí dvě z řady Čarodějky vznikla ve studiu audio vydavatelství OneHotBook v režii Jitky Škápíkové.  Role všech hrdinů i antihrdinů v knize se s nadšením a vervou již potřetí zhostila herečka Zuzana Slavíková. Ta tentokrát Stařence Oggové dovolila i zpívat a bylo to věru dobré rozhodnutí. Protože právě zpěv téhle svérázné čarodějky patří k nejlepším částem audioknihy. Že Slavíková s přehledem (světe div se, po dvou předchozích audioknihách by byla ostuda, kdyby ne) zvládá všechny tři čarodějky je jasné. Ovšem na královský dvůr přibyli i mágové, knihovník a opilí vesničané a s těmi se narátorka popasovala tak skvěle, že snese srovnání s nepřekonatelným Janem Zadražilem. O to větší škoda je těch několika přeřeknutí, které může posluchač zaslechnout. Hudební složka je tradičně pestrá a hravá, takže hezky doplňuje tento rozverný příběh

„Jestli jsme se nelíbili,

pomyslete si na chvíli,

že jste tady jenom spali

a my všichni se vám zdáli,

příběh náš byl přelud jen,

tahle hra zas pouhý sen.

Prosím vás však, jestli snad

chcete nás teď vypískat,

nepískejte, nehartuste

a ještě to s námi zkuste,

máme chyby, ale víme,

že je příště napravíme.

Věřte mi, vždyť nelže Puk,

však to sfouknem, takhle: fuk!

Děkujem a přijďte zas –

a teď potlesk, prosím vás.“

Myslím, že odpovědí na závěrečnou Pukovu řeč ze slavné Shakespearovy hry může být jediné: Tleskáme ve stoje a těšíme se na Maškarádu.

 

Hodnocení: Příběh 85%, Provedení: 90%

Jan Procházka

 

http://www.onehotbook.cz/audioknihy/damy-panove/

 

Terry Pratchett: Dámy a pánové

Překlad: Jan Kantůrek

Režie: Jitka Škápíková

Datum vydání: 23. září 2020

Katalogové č.: AK290
EAN: 8594169482903
Formát: 2x CD mp3
Délka nahrávky: 14 hodin 15 minutKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.