UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Napínavá noir kriminálka o odvrácené straně Měsíce

Napínavá noir kriminálka o odvrácené straně Měsíce
10.09.2018

Druhý román amerického spisovatele Andyho Weira, autora bestselleru Marťan.

Druhý román amerického spisovatele Andyho Weira, autora bestselleru Marťan, který má rovněž audioknižní podobu a byl také zfilmován s Mattem Damonem v hlavní roli (Ridley Scott, 2015), vychází jako audiokniha ARTEMIS v podání Terezy Dočkalové. Tu v krátkých partech doplnil herec Marek Lambora.  „Andy Weir je úžasný ,koumák‘. Své hrdiny rád staví do komplikovaných situací, jejichž řešení vyžaduje značnou dávku improvizace, většinou v rámci obecně známých jevů a fyzikálních zákonů, aplikovaných ale na různých místech sluneční soustavy. Vymýšlí smělé i zoufalé kousky a s bravurou kosmického kaskadéra elegantně vybírá krkolomné zákruty svých vyprávění,“ nastiňuje Martin Pilař, ředitel vydavatelství OneHotBook. A dodává: „K jeho novému příběhu jsme hledali mladý, ale sebevědomě ostřílený hlas, jehož nositelka má vlastní lumpárny a rošťáctví možná už za sebou, ale stále v krvi; narátorku, jež se nezalekne nízké gravitace Měsíce, ale naopak skrze svůj zábavně oprsklý projev zdůrazní posluchačskou přitažlivost Artemidy. Poté, co jsme Jana Zadražila vyslali na Mars, se Tereza Dočkalová stala naší první ženou, která spočinula na Měsíci.“
Jazz Bašarová pracuje jako kurýrka, která občas doručuje i nelegální, čili lépe zaplacené, zboží. Jak jinak přežít v Artemidě, jediném městě na Měsíci, když nejste bohatý turista nebo výstřední milionář? Když si tu poctivě vyděláte sotva na jídlo? Když ani příležitostné pašování nestačí na slušnější bydlení? Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Jazz dostane nabídku provést velkou věc. A to za odměnu tak závratnou, že se prostě neodmítá. Jenže tahle zakázka jí brzy přeroste přes hlavu – zaplete se totiž do vysoké hry, v níž jde o ovládnutí Artemidy. A kterou by nemusela přežít…

„Bavila mě drzost a ráznost hlavní postavy. Těžké pro mě naopak bylo umět si ve fantazii vytvořit místo pro dlouhé technické popisy způsobu, jak vyřadit na dálku ovládané bagry těžící na Měsíci,“ prozrazuje interpretka Tereza Dočkalová, která se v nahrávce stala hlasem protagonistky, z jejíhož pohledu je příběh vyprávěn. A dodává: „Jazz Bašarová mi byla blízká právě svou drzostí. A tím, že její výchozí pozice v měsíčním městě je ,loser‘ ve špatných životních podmínkách, že aby se měla alespoň jakžtakž dobře, musí se dost otáčet a častěji za hranicí zákona. Troufalá, schopná holka, s arabskými kořeny, pašerák na Měsícipřipadala mi jako komiksově dokonalý prototyp hrdinky, kterou chce být v dětství každá holka, co alespoň jednou hrála s klukama fotbal a pak doma zatajila, že jí schválně zlomili malíček u nohy. Takže mě to samozřejmě bavilo ohromně.“ Herečka sice přiznala, že autorův předchozí román nečetla ani neposlouchala audioknihu, ale viděla jeho filmovou adaptaci. „Film jsem viděla, protože sci-fi a fantasy miluju odmalička. Moje nejoblíbenější je teď zrovna steampunková odnož fantasy,“ líčí Tereza Dočkalová.

Nahrávku doprovází původní elektronická hudba švitořivě pulsující v odlehčené atmosféře Měsíce, promíchaná s nespočtem zvuků a jinglů živoucího organismu Artemidy zanechávajícího odraz každodenního provozu svých obyvatel.

Audiokniha vychází jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí za 319 Kč i jako CD mp3 za 339 Kč. Pouze na portálu Audiolibrix si však mohou členové předplatitelského klubu koupit audioknihu jen za 199 Kč.

UKÁZKU Z AUDIOKNIHY si můžete poslechnout >> ZDE.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.