UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Nakladatelství Golden Dog v červnu připravilo několik nových knih hororového žánru. Jaké to jsou? Podívejte se

Nakladatelství Golden Dog v červnu připravilo několik nových knih hororového žánru. Jaké to jsou? Podívejte se
28.06.2022

Milovníci hororů si díky novým knihám rozhodně přijdou na své. Nakladatelství Golden Dog v červnu vydalo několik nových výtisků, které vás dostanou. Najdete mezi nimi i čtvrtou knihu z edice Zrnka temnoty.

Rytíř - Miroslav Pech

Miroslav Pech je na českém trhu již zavedené jméno a Golden Dog je rád, že může ve vydávání tohoto talentovaného autora pokračovat. V roce 2020 vydalo nakladatelství Mírovu knihu Dítě tmy, což byl horor, který se vracel do devadesátých let. V hlavní roli se objevilo monstrum, které bylo hodně brutální a které terorizovalo české město. Knihou Rytíř si Miroslav Pech dovolil trochu více si pohrát se žánry. Svůj milovaný horor narušil prvky fantasy, které slouží k tomu, aby vyprávěl silný příběh o tom, jak se malý kluk rozhodne zachránit svou mrtvou kamarádku. I když v knize autor přidává i prvek sci-fi, stále se jedná hlavně o silný lidský příběh, kdy budete doufat, že by dobro mohlo jednou vyhrát. Alespoň jedinkrát…

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/rytir/

V rozkvětu - Kristina Haidingerová

Přichází čtvrtá kniha ze série Zrnka temnoty, kterou nakladatelství Golden Dog chce na český trh dostat příběhy, jež standardně nemají rozsah, jenž by byl pro knížku nejvhodnější. Rozhodně ale nečekejte jen rychlé čtení. Zrnka temnoty jsou především ukázkou kvalitního hororu jak českých, tak zahraničních autorů. Kristina Haidingerová se v rámci nakladatelství Golden Dog předvedla zatím zejména jako editorka, a to dvou odlišných sbírek – spoluvytvářela sbírku poezie Co číhá v temnotách a stojí za reprezentativní antologií České temno. Tentokrát se konečně představuje jako autorka, a to knihou V rozkvětu, která úchvatně spojuje snový až surreálný svět s erotikou a hororovostí hmyzích tvorů. Kristina Haidingerová do edice Zrnka temnoty přináší něco bizarního.

Odkaz pro objednání knihy:  https://www.goldendog.cz/produkt/v-rozkvetu/

Vymazlené vraždy 2 - Milan Skála

Je možné spáchat dokonalý zločin? Na tuhle otázku se ptaly povídky knihy Vymazlené vraždy. A nejinak je tomu v případě pokračování, které vydává nakladatelství Golden Dog v roce 2022. Milan Skála se vrací se třemi novými povídkami, kde ukazuje, že i pražská kriminálka může řešit případy, které jsou skutečně zapeklité. Dovede si i tentokrát poradit s tím, že alibi vraha vypadá na první pohled dokonale? Existuje vůbec dokonalý zločin? Návod na zabití manželky je o flámu skupiny specialistů na trestní právo, kteří si pro zábavu vymýšlí dokonalou vraždu manželky. Nad ránem se shodnou, že takto provedenou vraždu prokázat nelze. Za tři měsíce je podle návodu zabita manželka jednoho z nich. Vyřeší policie dokonalou vraždu vymyšlenou právními esy? Druhá povídka, Nevěra ňoumy, začíná telefonátem ženy na linku 158. Její milenec byl otrávený manželem, který si pak sám ve výčitkách vzal život. Spolupráce pražských a brněnských kriminalistů spěje k závěru jinému. Povídka Žaneta se jmenuje podle právě zesnulé forenzní psycholožce, která neunesla tíhu nemoci a spáchala sebevraždu. Jasný případ. Ale co když je vše jinak, než se na první pohled zdá?

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/vymazlene-vrarzdy/

Muzeum snů - Glen Krisch

Ve chvíli, kdy se nakladatelství Golden Dog rozhodlo, že chce publikovat zahraniční autory, bylo jedním z cílů přivést na trh spisovatele, kteří nejsou tak známí, ne v českém prostředí, ale svoje místo by si zde zasloužili. A tak jsme rádi, že můžeme prezentovat Glena Krische, amerického autora, který v českém jazyce publikuje vůbec poprvé. Nakladatelství Golden Dog tak činí knihou Muzeum snů (The Nightmare Within, 2010), kde se autorovi skvěle podařilo převést hrůzy, jež nás děsí v nočních můrách, do reálného prostředí. Chce se pak říct, že skoro tradičně zvolil jako hrdinu, který nás hrůzami provede, malého chlapce.

Odkaz pro objednání knihy:  https://www.goldendog.cz/produkt/muzeum-snu/

Hrůzy v Michiganu - Pavel Bartáček

Původně se jednalo o krátkou povídku pro autorova syna, nečtenáře, kterého tak chtěl přimět přečíst alespoň malý souvislý text, nacházející se mimo sociální sítě a streamovací služby. Nakonec se povedlo, syn ji obdržel v den svých patnáctých narozenin, dne 4. 11. 2019. Možná proto je datum 4. listopadu v knize tak důležité – celá původní povídka toho dne začíná. Jen trochu v jiném století a na jiné polokouli. A proč zrovna příběh o Vlčím muži? Důvodem byl autorův dětský sen napsat knihu o vlkodlacích. V té době několikrát zhlédl film Americký vlkodlak v Londýně. Rád jej ve volných chvílích kreslil, a dokonce i pár vět napsal do svého tajného deníku. Tím to ale skončilo… Až na sklonku autorovy třetí dekády, kdy se odhodlal napsat něco víc než pár ušmudlaných stránek. Na základě kladných ohlasů byla rozšířena v novelu, a když Pavel Bartáček začal úzce spolupracovat s výborným grafikem Martinem Vinšem, jeho ilustrace autora hnaly do dalšího pokračování příběhu. Nakonec to došlo tak daleko, že román podpořili lidé na HitHit. A tady knihu máte!

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/hruzy-v-michiganu/

Krátký řez 1 – časopis plný hororového čtení!

V časopise Krátký řez 1 se z českých autorů můžeš těšit na povídky Hedy Bartíkové a Ondřeje Kocába. Potkávají se zde hned dvě generace. Heda Bartíková publikuje již od 80. let, zatímco Ondřej Kocáb patří do generace nastupující. Jiné generace, jiné přístupy, jež jen dokazují různorodosti podob hororu českých spisovatelů. Každý Krátký řez bude prezentovat jednu z hvězd světového hororu, a tou, jež jsme vybrali pro první číslo, je Graham Masterton. Tento britský autor je u nás známý především thrillery, ale je primárně hororovým spisovatelem, jak ti dokáže povídkou Anka. Abychom Grahama a jeho tvorbu představili ještě více, v magazínu s ním najdeš i rozhovor. Abychom nestrašili daleko od České republiky, zavítali jsme na Slovensko a do Polska. Svou povídkou Poslední služba se uvede zavedený slovenský autor Ivan Kučera a povídkou Trojice – Toto je mé slovo do zombie žánru z Polska zabředne Łukasz Radecki. A jako malý bonus přidáváme čtyři krátké povídky od čtyř českých autorů v tematické rubrice Drabble zářezy. Horor má mnoho různých podob. Neboj se hororu. Neboj se bát.

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/kratky-rez-1/O nakladatelství Golden Dog
Nakladatelství Golden Dog se zaměřuje na horor, thriller, detektivku a další žánrovou literaturu (fantasy, scifi). Jedním z cílů nakladatelství je podpořit české hororové autory, vydávat je pod jednotnou značkou a spojit je tak v soběstačnou a fungující skupinu.

 

Pro nákup skvělých knížek vám doporučujeme navštívit e-shop www.GoldenDog.czKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.