UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Na Veletrhu vědy vás očekává robot NAO s umělou inteligencí

Na Veletrhu vědy vás očekává robot NAO s umělou inteligencí
03.06.2017

Nepropásněte Veletrh vědy, největší populárně naučnou akci v ČR! Uskuteční se od 8. do 10. června 2017 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech.

Veletrh vědy, největší populárně naučná akce v ČR, se uskuteční od 8. do 10. června 2017 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Akce, kterou již třetím rokem pořádá Akademie věd České republiky, se bude i letos zabývat vědou ve všech jejich podobách a nabídne svým návštěvníkům to nejzajímavější ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů.

Veletrh vědy se blíží. Přes 80 vystavovatelů nabídne veřejnosti během tří dní výběr toho nejzajímavějšího, co současná věda nabízí. Co vědecká pracoviště, školy, science centra a firmy chystají a co by návštěvníci rozhodně neměli zmeškat? Budou si moci vyrobit vlastní zemětřesení a změřit jeho sílu, popovídat si tváří v tvář s umělou inteligencí, potkat se prostřednictvím bohaté čítárny s dávno zapomenutými i nejčerstvějšími komiksy. Čeká je test vlastního prostorového myšlení, výlet do vesmíru v multimediální show, exkurze do jaderného reaktoru díky virtuální realitě, největší dron ve střední Evropě v akci, Klamárium plné optických klamů či prohlídka středověkého Pražského hradu prostřednictvím detailních animací. Vstup na akci je zdarma.

„Díky široké veřejnosti srozumitelné prezentaci návštěvníci Veletrhu vědy zjistí, jak funguje věda v praxi. Uvidí na vlastní oči to nejzajímavější ze současné české vědy a řadu pokusů si budou moci sami vyzkoušet. Expozice vystavovatelů budou mít opravdu široký záběr a potěší tak všechny věkové skupiny,“ prozradila PhDr. Kateřina Sobotková, ředitelka Divize vnějších vztahů Střediska společných činností Akademie věd ČR.

Mimo prezentací vystavovatelů Veletrh vědy chystá také panelové diskuze s předními odborníky české vědy moderované Václavem Moravcem, či MayDay Career day, který bude vysokoškolské studenty a absolventy vědecko-technických oborů informovat o možnosti pracovního uplatnění nejen v oblasti vědy v České republice i zahraničí. Novinkou bude zóna pro pedagogy, která zájemcům z řad učitelů nabídne zajímavé přednášky, workshopy, diskuze s kolegy a další příležitosti k rozvoji vlastních pedagogických schopností.

Na Veletrhu vědy najde zábavu každý, koho baví objevovat nejnovější technické novinky, poznávat zákonitosti fungování přírody i lidské společnosti, kdo hledá svou vysokou školu či uplatnění jako absolvent nebo by chtěl podebatovat se špičkovými odborníky o jejich každodenní práci. Na své si přijdou i ti nejmenší v koutku Veselé vědy.

Největší lákadla Veletrhu vědy

Výroba a měření vlastního zemětřesení

Velkým lákadlem bude stánek Geofyzikálního ústavu AV ČR, kde si lidé budou moci vyrobit vlastní zemětřesení, změřit jeho sílu, poslechnout si zvuky doprovázející seismickou aktivitu v Západních Čechách nebo se dozvědět, jak probíhá lokalizace a určení hloubky místa vzniku zemětřesení.

Největší dron ve střední Evropě v akci

Expozici s bezpilotními drony si připravila Přírodovědecká fakulta UK. Na veletrhu naučí zájemce drony ovládat díky bezpečnému trenažéru a předvede také exkluzivní exponát – největší dron ve střední Evropě v akci.

Tváří v tvář umělé inteligenci

Milovníci umělé inteligence ocení stanoviště společnosti CYBER GLOBAL s robotem NAO, který díky české umělé inteligenci Metila člověku v dialogu velmi dobře rozumí. Tento robot dokáže řídit týmy a procesem vzdělávání je posouvat k vyšším výkonům. Lidstvo se dostává do bodu zlomu, kdy člověk a robot spojují své síly, aby společně dosáhli většího pokroku ve světě nových technologií.

Návštěva jaderného reaktoru díky virtuální realitě

Unikátní expozice virtuální reality AV ČR umožní návštěvníkům akce exkurzi do jaderného reaktoru. To vše díky schematickému 3D modelu, který bude mít na Veletrhu vědy svou premiéru.

Svět komiksových bublin od A do Z

Ústav pro českou literaturu AV ČR se letos se svými návštěvníky vypraví do říše panelů a bublin. Celá expozice i doprovodné aktivity se totiž zaměří na komiksové téma. Kromě bohatě zásobené čítárny jsou na programu přednášky, dílny i prezentace, ze kterých se člověk dozví, co vůbec dělá komiks komiksem, jaké jsou jeho zvláštnosti, čím se liší český komiks od světového a proč stojí za to ho zkoumat.

Největší mince na světě

Česká firma GSP Mincovna a. s. na veletrh za přísných bezpečnostních opatření přiveze model největší mince na světě, vytvořené u příležitosti 100. výročí založení Československa. Mince je vyrobena z ryzího stříbra, v průměru má 90 centimetrů a váží neuvěřitelných 500 kilogramů. Dominantou rubové strany je portrét prezidenta T. G. Masaryka.

Pěstování rostlin ve skle i vše o vodě

Pro vášnivé botaniky připraví svůj stánek Botanický ústav AV ČR. Lidé si zde zkusí opylovat květy, měřit schopnosti šíření semen a seznámí se s životním cyklem rostliny. Dozví se také, co je dobré znát o vodě pitné, vodě ke koupání, ale i vodě odpadní. Zjistí, kam voda směřuje a jak jsou užitečné výzkumy, které provádí toto pracoviště. Ústav experimentální botaniky AV ČR představí laboratorní pěstování rostlin ve skle a tajemství rostlinných buněk pod mikroskopem.

Zdravé versus nemocné lidské tělo

Jak funguje zdravé lidské tělo? Co se stane, když člověk onemocní? Jak vzniká bolest? Nebo jak tikají biologické hodiny? Fungování lidského těla odhalí v rámci svého interaktivního stanoviště Fyziologický ústav AV ČR. Veřejnost bude moci otestovat své myšlení, orientaci a paměť v interaktivním Memory Parku a odhalit fungování lidského těla ve Fyziologické komnatě J. E. Purkyně.

Výlet do hlubin vesmíru pomocí video projekce

Nová multimediální show s průvodci Pavlem Suchanem z Astronomického ústavu AV ČR a hercem Pavlem Liškou přenese návštěvníky do vesmíru. Ve speciálně vybaveném sále čeká zájemce výlet nad planetu Zemi k nejbližší hvězdě Slunci včetně prolétnutí Sluneční soustavou až ke vzdáleným galaxiím.

V zajetí optických klamů

Psychologický ústav AV ČR představí interaktivní výstavu Klamárium plnou zábavných optických klamů, známých i méně známých. Vysvětlí, co zrakové klamy vypovídají o povaze lidského vnímání.

Cestování časem aneb exkurze do středověkého Pražského hradu

Expozice Zmizelá středověká Praha v podání Archeologického ústavu AV ČR ukáže prostřednictvím detailních animací, jak vypadal středověký Pražský hrad, jak se stavěly pilíře Karlova mostu nebo jaké dnes již zaniklé památky zdobily středověkou Prahu.

O Veletrhu vědy:

Veletrh vědy je největší populárně naučná akce v ČR, kterou každoročně pořádá Akademie věd ČR. Zabývá se vědou ve všech jejích podobách a nabízí svým návštěvníkům to nejzajímavější ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů. Akce prezentuje široké veřejnosti v jeden čas na jednom místě to nejzajímavější, co může česká věda nabídnout. Cílem Veletrhu vědy je nejen popularizovat vědu, ale také podpořit nábor nových studentů, uplatnění absolventů a rozvoj pedagogů. Ve svých panelových diskusích se zamýšlí nad tématy současné společnosti a špičkového výzkumu. Díky rozsáhlému programu se stává komplexní událostí pro podporu vědy v ČR.

Více se dozvíte na stránkách www.veletrhvedy.cz

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.