UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Na Den dětí připravilo Muzeum Karla Zemana novou hru

Na Den dětí připravilo Muzeum Karla Zemana novou hru
21.05.2018

Muzeum Karla Zemana vyhlašuje od prvního do třetího června Dny literární a filmové zábavy.

K oslavám Dne dětí připravilo zcela novou týmovou hru,

která propojuje filmy geniálního režiséra Karla Zemana, který proslavil českou kinematografii 20. století po celém světě, s jejich literárními předlohami napříč celou historií české i světové literatury. Členové zúčastněných týmů se navíc mohou zapojit do velké soutěže o atraktivní knihy a DVD.

Dětské úsměvy a rozzářené obličeje jsou pro rodiče tím nejhezčím dárkem na světě.
V Muzeu Karla Zemana ale víme, že ještě hezčí pohled je na smějící se celou rodinu! Proto na Den dětí připravujeme zábavný program nejen pro děti, ale pro celé rodiny a pro jejich kamarády,“
popisuje program prvního červnového víkendu PR & marketingová manažerka Muzea Kateřina Kuthanová.
Nejen na Den dětí v pátek 1. června, ale i v následující  sobotu a v neděli bude pro všechny akční rodiny a jejich přátele v Muzeu Karla Zemana připravena zcela nová hra „Mezi literaturou
a filmem“. Pro Muzeum ji vytvořili odborní lektoři tak, aby spojovala radost ze hry i nabývání nových poznatků o literatuře a české kinematografii.
Hrát se bude v týmech od tří do osmi členů: „Jen ve dvou to může být nuda a proto budeme hrát v týmech,“ říká nová koordinátorka doprovodných programů Lucie Škorpová a dodává:
Snahou Muzea je aktivně zapojit do hry i rodiče, prarodiče a kamarády, a ukázat dětem, že se nad kvalitním obsahem mohou bavit všichni společně, napříč generacemi.“

Zdarma je pak pro všechny účastníky připravena kreativní dílna, kde si  členové týmu vyrobí svou týmovou placku. Pro účast ve hře je nezbytná registrace týmů na konkrétní den a čas předem prostřednictvím registračního on-line formuláře. Hraje se celý den od 10 až do 19 hodin, poslední hra začíná v 18.00. Na každou půl hodinu se mohou registrovat maximálně 2 týmy.

Poté, co hráči hru úspěšně dokončí, objeví se jim skrytá tajenka, která je dovede k instrukcím, jak se zapojit do slosovací soutěže o hodnotné výhry, které s tématem hry přímo souvisí: balíčky knih a DVD. Vyhrát tak mohou např. knihy Čarodějův učeň od Otfrieda Preusslera či Vynález zkázy od Julesa Verna,  nebo DVD Cesta do pravěku či Ukradená vzducholoď a mnohem více.  

Hra „Mezi literaturou a filmem“ spočívá v nalezení souvislostí mezi 49 kartičkami z různých kategorií.

Hráči mají za úkol k sedmi rokům přiřadit vždy film Karla Zemana, ve kterém vznikl, a k němu literární předlohu, jejího autora a žánr, úryvek z dané knihy, příklad její ilustrace a výtvarné inspirace. Cílem je poskládat všechny kartičky na svá místa tak, aby písmena po jejich stranách dala dohromady konečnou tajenku, která hráčům prozradí, co mají udělat dál.
Hráčům se tak ukáží nové souvislosti mezi filmy Karla Zemana a jejich literárními předlohami, a zároveň se tak otestuje schopnost spolupráce v týmu a logické myšlení a trpělivost jednotlivých členů. Všichni, kdo hru úspěšně dohrají, se budou moct zapojit do slosovací soutěže o hodnotné ceny.

 Kam dál?

Objevte blog o intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.