UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

MY JSME LEGIE!

MY JSME LEGIE!
12.04.2018

Pojď mi hop do vesmíru a užij si to. Recenze Michala Březiny na žertovné sci-fi My jsme legie Dennise E. Taylora

Když jsem se rozhodl napsat recenzi na knihu My jsme legie, začaly se mi hlavou hrnout takové ty klišé hlášky, které se dají v recenzích najít. Například: „Slupnete to jako malinu, kniha se vším všudy, nepustí vás to, úžasná jednohubka, kloužete očima po stránkách jedna báseň...“ Přece to nemůžu použít, řekl jsem si vzápětí a začal se bodat kružítkem do ruky, jenže... Jenže když ona se ta kniha My jsme legie fakt dobře čte, slupnete ji jako malinu, očima budete po stránkách klouzat jedna báseň a nepustí vás to.
 
DO GALAXIE BEZ ZPÁTEČNÍ LETENKY
Co k příběhu? Chcete vědět víc? Vidím, že ano, a stačí vám tři kouzelná slůvka. My-jsme-legie. Kniha je prvním dílem série Bobiverzum, z čehož snad usoudíte, že se jedná o počin lehce humorný a samozřejmě sci-fi. Poznáme Bobyho Johanssona, který provedl obchod století se svou softwarovou firmou, aby za vytěžené peníze dožil zbytek života v luxusu a pohodě. Co čert nechtěl, sotva si spokojeně zamnul ruce a přiznal si, jakým je spokojeným parchantem, srazí ho na přechodu pro chodce auto. Bobík se probudí za cirka sto sedmnáct let... a teď se jistě ptáte, jak je to možné, člověk takhle dlouho nespí, ani když ho přejede deset aut. Jo, milého Boba totiž nahráli do počítače. Jeho chudé tělo propadlo státu, hi hi. Ho znárodnili, víte? A Bob, jakožto virtuální entita, má nyní za úkol ovládat UI neboli umělou inteligenci v mezigalaktické sondě, jejímž úkolem je objevovat nové světy.

A to samozřejmě není vše. Našemu chlapíkovi se to moc nelíbí. Pakliže se vydá do vesmíru, budou ho mít jako na talíři další tři mocnosti, které si na vzdálené galaxie dělají také zálusk. Sami jistě tušíte, že je zde právě zaděláno na rozverný a, ruku na chlopeň, originální příběh. Příběh, který si určitě chcete přečíst. Můžu vám garantovat, že se příjemně pobavíte a knihu si dokonale užijete. A teď bych zas vypsal ty pochvalné klišé hlášky...
 

ŽIVOTNÍ ZKUŠENOST JAKO PODKLAD PRO KNIHU
My jsme legie je počinem Dennise E. Taylora, Američana, který se mimo jiné živí jako programátor, takže je nám všem jasné, co celé ty dny v práci dělá, že? No, naštěstí z toho vyšel skvělý román. Co o něm ještě víme je, že v roce 2015 vydal vlastním nákladem knihu Outland. O rok později však už zabodoval s prvním dílem Bobiverza, které do českých luhů a hájů (já vím, další otřepaná hláška) přivedlo nakladatelství Host. Toto nakladatelství také hodlá na podzim 2018 vydat i druhý díl Bobiverza a to: Protože je nás mnoho. Jistě se od nich dočkáme i závěru trilogie: Všechny tyto světy.

Preferujete-li zahraniční autory scifáren, potrpíte si na odlehčený příběh, hlášky, vtipné nápady a co víc, vyhledáváte fakt tlusté knihy, My jsme legie je vaší dobrou volbou. Za Vanili.cz směle doporučujeme. Vzhůru do vesmíru, do Taylorova Bobiverza.

BOBIVERZUM

My jsme legie
Autor: Dennis E. Taylor
Přeložil Filip Drlík
Počet stran 373, brož.
ISBN 978-80-7577-402-6
Rok vydání 2018
Vydal: Nakladatelství HOST

- - -
Prožil a sepsal Michal BřezinaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.