UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Muzeum Karla Zemana představí projekt plný filmových zážitků i nový foto trik!

Muzeum Karla Zemana představí projekt plný filmových zážitků i nový foto trik!
12.02.2015

Muzeum Karla Zemana vstupuje do nového roku hned s několika novinkami, které představína letošním ročníku veletrhu Holiday World. Tou první je nová programová nabídka Praha filmová, která umožní návštěvníkůmi stálým obyvatelům metropole poznat a zažít její krásu ve filmovém duchu.

Navštívit místa, kde se natáčely slavné filmové scény, odhalit filmové triky, prozkoumat filmové ateliéry nebo se na chvíli stát filmovou hvězdou či režisérem. Druhou novinkou, kterou si budou moci návštěvníci holešovického veletrhu hned na vlastní kůži vyzkoušet, je zbrusu nový foto trik, který po ukončení veletrhu obohatí stávající expozici muzea na Malé Straně.

 

Nová programová nabídka, která se skrývá pod názvem Praha filmová, nabídne návštěvníkům Prahy komponovaný program s filmovou tematikou. Lidé si budou moci vybrat z jednotlivých programů nebo aktivity mezi sebou libovolně kombinovat a vytvořit si tak balíček podle svého gusta.

 

Škála nabídky je rozmanitá a nabízí poznání, zábavu i tvůrčí práci. Vytvářejí ji zapojené instituce, kterými jsou kromě Muzea Karla Zemana ještě Barrandov Studios a Segway Fun. Partnery projektu jsou instituce CzechTourism a Prague City Tourism, které programy ještě obohacují o své letošní novinky - mobilní aplikaci a webové portály, zaměřené jak jinak než na film.

„Síla nabídky projektu Praha filmová spočívá právě v tom, že si podle vlastních preferencí, zájmů a možností vybere opravdu každý, kdo má rád filmy. Kombinujeme přitom vždy zábavu s poznáváním, ať už filmové historie, tak i krás našeho hlavního města. Potěšit proto můžeme nejen zahraniční turisty a domácí výletníky, ale i místní obyvatele, kteří se mohou na metropoli podívat zcela nově, filmovou optikou,“ říká Jakub Matějka, ředitel Muzea Karla Zemana.

 

Projekt nabídne například návštěvu barrandovských ateliérů, projížďky na dvojkolkách segway na místa, kde se natáčely světoznámé filmové scény, nebo výlety lodí. Zájemci si budou moci vyzkoušet, jaké to je být filmovou hvězdou nebo si zkusit natočit vlastní animovaný film. Připraveny jsou i interaktivní výstavy, tvůrčí dílny a další aktivity, které nezapomínají ani na rodiny s dětmi.

Konkrétní programová nabídka se poprvé představí na veletrhu Holiday World, kde budou moci návštěvníci jednotlivé aktivity „ochutnat“ a do světa filmu také doslova vstoupit. K dispozici jim bude nová triková scéna, která kombinuje moderní technologii klíčování se Zemanovskou poetikou. K vidění budou také originální kostýmy z filmů Karla Zemana, z nichž některé opustí zdi barrandovských fundusů, kam byly uloženy po natáčení, vůbec poprvé. V interaktivní zóně budou pod vedením lektorek probíhat workshopy animace a tvůrčí dílny pro děti, ve spolupráci s Barrandov studio i filmová kostymérna.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.