UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Muzeum Karla Zemana na Mezinárodním festivalu loutek v Jeruzalémě

Muzeum Karla Zemana na Mezinárodním festivalu  loutek v Jeruzalémě
16.08.2017

Jeruzalémská Cinematheque nabízí divákům projekci digitálně restaurovaného snímku Karla Zemana Baron Prášil.

Mezinárodní festival loutkového divadla v izraelském Jeruzalémě připravil v úzké spolupráci s Muzeem Karla Zemana a Českým Centrem v Izraeli svým návštěvníkům atraktivní filmový program, a také unikátní trikovou instalaci!

Jeruzalémská Cinematheque nabízí divákům projekci digitálně restaurovaného snímku Karla Zemana Baron Prášil. Během celého festivalu se návštěvníci mohou stát také součástí interaktivní filmové scény: Instalace pro jeruzalemský festival, inspirovaná trikovými postupy Karla Zemana, vychází z jedné z nejpoetičtějších scén z filmu Baron Prášil, kdy okřídlení Pegasové táhnou po obloze pohádkový koráb. Filmová scéna využívá tzv. předsunutých dokreslovaček, které se opticky propojí s pozadím pro vytvoření finálního obrazu – iluze návštěvníka na fantaskním koni, letícím nad propastí uprostřed měsíční krajiny.

Interaktivní instalaci naleznou návštěvníci v  Luuuuna Parku, zábavném veřejném prostoru nedaleko cinematéky a divadla Train Theater, které festival od 6. do 10. srpna pořádalo letos již po šestadvacáté. Interaktivní instalaci v parku doprovází prezentace velkoformátových fotografii ze života a díla Karla Zemana.

„Dílo Karla Zemana je unikátní zejména tím, že v sobě snoubí geniální novátorské filmové postupy s výtvarnou poetikou, což původním námětům dodává nadčasovost,“ říká Jakub Fabel, autor výtvarné podoby trikové instalace. „Naší snahou je prezentovat Karla Zemana nejen jako filmaře, ale také jako inspirativní osobnost, která může i dnes ovlivnit současné filmové tvůrce a umělce v jejich práci. Proto kromě expozice v Muzeu Karla Zemana vytváříme i externí interaktivní instalace, které divákům umožňují si práci tohoto génia osobně vyzkoušet a natočit si vlastní filmové scény,“ pokračuje Fabel.

Jeruzalémská Cinematheque nabízí projekce filmu Baron Prášil, který posléze bude i součástí filmové přehlídky Czech Film Week. Populární dílo Karla Zemana tak budou moci zhlédnout diváci v celém Izraeli.

„Kouzelný svět Karla Zemana mě fascinoval od dětství a s lety můj obdiv k jeho genialitě jen roste,“ říká Lukáš Přibyl, ředitel Českého centra Tel Aviv. „Mám opravdovou radost, že jeho dílo můžeme pomoci připomenout i v Izraeli a v Jeruzalémě. Myslím, že by se tu Zeman cítil doma, protože tady se víra a klam, báje a život, sen a skutečnost mísí na každém kroku,“ dodává Přibyl.

Film Baron Prášil byl digitálně restaurován díky projektu Čistíme svět fantazie partnerů Nadace české bijáky, Muzeum Karla Zemana a Česká televize ve spolupráci s Universal Production Partners, a. s. (UPP) a za podpory Ministerstva kultury a Státního fondu kinematografie České republiky.

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.