UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Muzeum Karla Zemana - dětský den v retro stylu

Muzeum Karla Zemana - dětský den v retro stylu
30.05.2017

Dětský den se letos bude slavit v Muzeu Karla Zemana v sobotu 3. června 2017.

Návštěvníci se mohou těšit na program jako vystřižený z dob nedávno minulých – cvrnkání kuliček, házení žabek do Čertovky, skákání gumy, workshop předanimačních technik nebo přehlídku retro hraček. V červenci pak odstartují již tradiční filmové příměstské tábory pro děti od 7 do 15 let.

„Dospělí si mohou s dětmi zahrát hry svého mládí a zároveň ukázat dalším generacím, že lze zažít odpoledne plné zábavy bez tabletů a chytrých telefonů,“ objasňuje záměr akce Denisa Lešková, PR manažerka Muzea. „Zároveň tak mohou zavzpomínat na dětství a pobavit se na jednom z původních malostranských dvorků,“ dodává Lešková.

A jak bude dětský den probíhat? V Muzeu Karla Zemana dostanou návštěvníci zdarma ke vstupnému mapku a popis stanovišť všech her a úkolů. Pokud navštíví alespoň 6 z 10 stanovišť, je přichystána odměna. Navíc bude po celý den možnost ochutnat to správné retro občerstvení – chlebíčky, pomazánky jako od maminky, točenou Kofolu, zmrzlinu Créme de la Créme a další dobroty. Návštěvníci mohou propojit návštěvu Muzea i s 45 minutovou komentovanou plavbou po Čertovce a Vltavě, kterou zajišťuje Pražská paroplavební společnost.

Dětský den není však jedinou blížící se akcí v Muzeu Karla Zemana. Již čtvrtým rokem se uskuteční filmové letní příměstské tábory, kde mohou děti objevit zákulisí tvorby animovaného filmu a stát se režiséry, střihači nebo mistry speciálních efektů.

„Na léto 2017 jsme pro děti od 7 do 15 let připravili 8 turnusů plných nových filmových zážitků. Děti se na týden stanou členy filmového štábu se vším všudy. Vyzkouší si vše, co k filmu patří – od plánování filmového scénáře, po „dotočnou“ na lodi a závěrečnou premiéru,“ podrobně vysvětluje náplň programu Marie Chramosilová, vedoucí příměstských táborů v Muzeu Karla Zemana.

Kromě realizace vlastního filmu děti čeká návštěva Národního technického muzea, výstavy Na FilM! 2: V pohybu, Werichovy vily nebo třeba knihařský workshop. Cena 3950 Kč zahrnuje kromě kurzů animace i veškerý výjezdní program a kvalitní stravu (oběd, dopolední a odpolední svačina) se zdravými nápoji pro zajištění správného pitného režimu.

Muzeum Karla Zemana se za dobu svého téměř pětiletého působení nesmazatelně zapsalo na mapu kulturních institucí v metropoli, které si klade za cíl představit celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Výstava mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázyBaronu Prášilovi.

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Více se dozvíte na stránkách www.muzeumkarlazemana.cz.

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.