UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Můžete klidně trpět klaustrofobií a při tom si užít Šepot podzemí

Můžete klidně trpět klaustrofobií a při tom si užít Šepot podzemí
17.07.2020

Již potřetí se můžete vydat s Benem Aaronovitchem a konstáblem Grantem do Londýna.

Už je to nějaký ten pátek, kdy jsem s konstáblem Peterem Grantem navštívil Londýn naposledy. Bylo to v Soho, kde mladý policista aspirující na post čarodějnického učně vyšetřoval smrt jazzových muzikantů. Ve třetím díle Aaronovitchovi Londýnské série, se však Peter Grant a jeho kolegyně Lesley budou muset chopit vyšetřování případu, který je zavede do tunelů pod Londýnem. A vzhledem k tomu, že se případ točí kolem smrti mladého amerického studenta, není divu, že jim na záda dýchá nejen šéfinspektor Seawoll, ale především ambiciózní agentka FBI. Skvělá zápletka, originální vražedný nástroj a podzemí. Přibylo akce a především popkulturních odkazů. Historizujících odboček naopak znatelně ubylo a autor jich striktně využívá k seznámení čtenáře příběhem určenou lokalitou. A to díky všem bohům maximálně v pěti větách. Jedinou výtku bych snad měl k dějové lince s agentkou FBI jež je v anotaci líčena jako křesťanka. Podle mého názoru ten střet křesťanského fanatismu s nadpřirozenem mohl být mnohem vyhrocenější. Ovšem i tak musím říci, že Ben zraje jako víno a jeho předvánoční případ jsem si opravdu užil.

Zatím co nakladatelství Argo vydalo již poslední osmý díl. Audio kniha Šepot podzemí je teprve dílem třetím. Stejně jako předchozí dvě vznikla pod režijním vedením Alexandry Bauerové. A stejně jako Řekách Londýna a Měsíci nad Soho se role narátora zhostil Tomáš Kobr. Myslím si, že z kvality přednesu, kterou narátor nastavil v předchozích dvou knihách výrazně nevybočil. Grant stále mluví civilním Kobrovým hlasem a vlastně všechny ostatní postavy zní stejně jako v předchozích knihách. Snad jen ve chvílích kdy mluví Peterova kolegyně Lesley a agentka FBI se jednotlivé postavy od sebe hůře odlišují. Naopak dialogy v podzemí jsou v jeho podání takřka perfektní.

O hudební doprovod se stejně jako v předchozích případech postaral Mario Buzzi a tentokrát zní mnohem příjemněji a než u první Grantova dobrodružství.

Hodnocení: 85%

Jan Procházka

Formát:MP3 ke stažení

https://tympanum.cz/detail/tbooks-542335-sepot-podzemiKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.