UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Mohl by se metaverse stát novým zlatým dolem pro podvodníky?

Mohl by se metaverse stát novým zlatým dolem pro podvodníky?
24.01.2022

Metaverse je virtuální svět, který by mohl lidi propojit ještě více než sociální sítě.

Co je to metaverse?

Metaverse je virtuální svět, který by mohl lidi propojit ještě více než sociální sítě. Pojem metaverse nebyl široké veřejnosti příliš známý až do nedávné doby, kdy Mark Zuckerberg změnil název společnosti vlastnící Facebook na Meta a vysvětlil, že metaverse je budoucnost.

Co můžete dělat v metaversu?

Metaverse je místo, kde se lidé budou moci setkávat, pracovat, studovat, hrát hry, nakupovat zboží a služby, aniž by kvůli tomu museli opustit svůj domov. K tomu všemu využívá virtuální realitu. Virtuální realita má lidem a firmám (přesněji řečeno jejich avatarům) poskytnout prostředí pro navazování a udržování kontaktů, zábavu, sdílení obsahu nebo týmovou práci. Poskytne jim však také příležitosti k nakupování, obchodování a investování.

Jak budete platit v metaverse?

To znamená, že bude potřeba měna nebo měny, a protože metaverse je čistě digitální, bude to muset být také digitální měna nebo měny. Tam, kde jsou peníze a možnosti zisku, i když nemají podobu bankovek a mincí, se dříve či později logicky objeví i zločin a podvodníci.

Můžete v metaverse přijít o své peníze?

Odborníci poukazují na to, že metaverse je prakticky neregulovaná oblast. Absence dohledu ze strany institucí, jako jsou centrální banky, burzovní komise a podobně, znamená také nedostatek ochranných mechanismů pro potenciální oběti trestné činnosti. S novostí světa souvisí i to, že se v něm lidé zatím neumí orientovat. Přitáhne proto pozornost velkého počtu zranitelných uživatelů, kteří se mohou stát snadným cílem útoků.

Jak se bezpečně připojit k metaverse?

Již dříve byly zaznamenány aktivity kyberzločinců, kteří vytvářejí schémata zaměřená na kryptoměny nebo NFT používané k identifikaci a přístupu do metaverse. Upozorňujeme proto, že návštěvníci metaverse musí být velmi opatrní. Jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak se připojit například k nedávnému humbuku kolem NFT, je vstoupit do metaverse s důvěryhodným a osvědčeným poskytovatelem služeb.

Jaké jsou výhody ekosystému Platon Life?

Ekosystém Platon Life působí na poli kryptoměn od roku 2017. Nabízí bezpečnou a zajištěnou digitální peněženku, a to nejen pro svou nativní digitální měnu PlatonCoin, ale i pro další oblíbené digitální měny. Ekosystém se každým rokem rozrůstá. Na konci roku 2021 se ekosystém Platon Life skládal z následujících částí Platon Wallet, Platon Pay, Platon Store a Platon Auction.

NFT bezpečně s Platon Life

Pro rok 2022 pracuje tým Platon Life na bezpečném vstupu do metaverse a bezpečném způsobu nákupu NFT s dostupným zákaznickým servisem v případě potřeby. Pokud tedy zvažujete vstup do nového a vzrušujícího světa metaverse, Platon Life je jednou z možností, jak se bezpečně rozhlédnout.

Zdroje: Platonlife.comInvestopedia.comTrendwatcher.cz
Foto: PROTEXTKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.