UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Modelka Karolína Koblenová vyzývá: Nechcete se svlékat? Jděte pracovat třeba do banky!

Modelka Karolína Koblenová vyzývá: Nechcete se svlékat? Jděte pracovat třeba do banky!
05.04.2017

Přečtěte si rozhovor s modelkou Karolínou Koblenovou o scifi, životě a focení aktů! FOTOGALERIE

Jaká je vaše profese? Živíte se modelingem na plný úvazek?
Já jsem původně učitelka umění, momentálně modelka a stylistka na volné noze, také maluji a vystavuji, vyrábím kostýmy, sbírám staré kostýmy, dělala jsem také vlastní autorské fotografie, v tom mám teď pauzu, protože se kolem foťáků a studií motám hodně coby modelka, a jsem toho trochu přesycena. U sebe bych takové termíny jako plný úvazek nepoužívala, jsem bohém a dělám prostě, co mě baví.

Jak často cestujete za prací mimo Českou republiku?
Je to různé, ale většinou si říkám, že pokud bych si alespoň jednou za měsíc někam nevyjela, aspoň krátce, tak bych se asi doma nudila.

Jak často fotíte akty?
Umělecký akt byl žánr, díky kterému jsem se k focení vůbec dostala, je to tedy jakási moje "aprobace". Takže akty fotím velmi často.

IMAGE:

Foto: archiv Karolína Kobelnová by "Berner Amateur"

Kde a kdy naposledy jste fotila akt?
Dnes dopoledne na FAMU! :-)

Pojedete na Photo camp 2017 do Berouna?
Nepojedu, už jsem na ty obrovské davy fotografů, davy modelek a celý ten frmol asi nějaká stará a pohodlná :D. Dávám přednost individuálním focením nebo komornějším model-sharingovým workshopům. Baví mě také edukativní workshopy, kde se pod vedením lektora studenti učí fotit. Ale prosím, ať na mě víc než 6 lidí najednou foťákem nemíří :)

Vaše nahá fotka s mrtvým ptáčkem měla úspěch, nafotíte pokračování?
Na to pořád trochu myslím, ale zatím jsem nepotkala vhodný námět. Ta fotka vznikla spontánně, nějaká nová by musela taky. V počtu nalezených mrtvých zvířátek to není... :D

IMAGE:
Úspěšná fotografie s mrtvým ptáčkem: archiv Karolína Kobelnová

S nahotou nemáte problém. Co byste poradila modelkám, které se stydí?
To snad přeci nejde, být modelka a stydět se. Asi bych jim poradila ať přenechají místo nám exhibicionistkám. Pokud slečny splňují parametry výšky, váhy a věku, můžou zkusit štěstí u agentur, co posílají holky na módní molo, ale ani tam si nemůžou být jisté, že budou vždy zahalené. Asi takhle: snad každá modelka má své akty. Stud sem prostě nepatří...Nechcete se svlékat, jděte pracovat třeba do banky :)

IMAGE:
Foto: archiv Karolína Kobelnová by Reto Heiz

Máte recept na překonání studu?
Tak já osobně se nestydím a nikdy se nestyděla. Když focení vyžaduje opravdu mít "koule", například jde nahotu na ulici před lidmi, nebo prostě cokoliv, co by mě mohlo rozhodit, nechám si spravit náladu třeba ločkem vína, zapálím si, kousnu čokolády... a pak si řeknu, vždyť je to sranda, navíc nahý člověk je normální, tak šup, jde se do toho.

Jsou akty o dost lépe placené než jiné zakázky nebo je to mýtus?
Z mé zkušenosti je tohle mýtus. Fotografové i modelky mívají svůj vlastní "rate", na kterém se dohodnou, ať už jde o jakékoliv focení. Spíš jde o to, že například, pokud by se někdo chtěl vyhnout nahotě, přišel by o hodně zakázek, protože se akty fotí hodně a jsou velkou součástí současných fotokomunit. Nebo se k nim přechází v průběhu zprvu oblečeného focení.

IMAGE:
Foto: archiv Karolína Kobelnová by Klaus Voigt www.vfoto.info

Jak má podle vás vypadat pěkná erotická fotka?Má ukazovat vše nebo jen naznačovat?
Aby byla fotka erotická, nemusí být nutně ani aktem, zato lze vyfotit akt, kde nahota nebude působit eroticky. Erotický může být dobře udělaný glamour, nebo i fashion fotka a vlastně i portrét, kde sexualitu může nést výraz ve tváři nebo nějaký pikantní detail. Takže za mě, ať už odhalíno, nebo schováno, jde hlavně o tu jiskru a fotografický, scénografický a vlastně i režijní um, kterým má disponovat fotograf. Obdivuju například erotičnost polo-odhalených fotografií Terezy z Davle, pro niž jsem pózovala.

Jde erotika a scifi nebo fantasy dohromady?
Samozřejmě! A teď nemyslím nutně jen na kalhotky Ellen Ripleyové z Vetřelce jedničky ani na zamilované páry z fantasáckých fanfikcí. Zkrátka to za mě jde dohromady velmi dobře, vždyť už i ta stylizace scifi a fantasy často vypadá jako nějaký fetiš. A co teprve všechny ty penisy a vagíny v obrazech HR Gigera?

Vyhráli jste se Zombiem cenu za masku mimozemšťana, pracovala jste od té doby na obdobných projektech?
Ano, pracovala jsem se Zombím ještě v roli rezavého, dieselpunkového kyborga, kterého jsme předvedli na InterBeauty a také sklidil úspěch na festivalu Junktown. Také mě Zombík proměnil v nechutně děsivou "bílou paní" pro jednu reklamu, která zatím nevyšla. Já si na monstra potrpím.

Jaké máte ráda scifi filmy?
Pár oblíbených: Mad Max Fury Road, Blade Runner, Alien (první čtyři, bez Promethea), Terminátor 1,2, další starší kousky jako Species...Lynchova Duna... Nový Star Wars Rogue one se podle mě také povedl.

Co vás čeká za zajímavý projekt v nejbližší době?
Moc se těším do Camargue v jižní Francii na malý a luxusní workshop "Shootparty", který organizuje moje kamarádka Světlana tentokrát ve spolupráci se švýcarským fotografem Reto Heizem. Jede tam úžasná parta, budeme tam jezdit po pláži na bílých koních, no... těším těším.

Co vám v životě dělá radost?
Zábava a kreativní činnost. Zábavní můžou být lidié, se kterými ráda zajdu ven, prozkoumávání nových míst, měst a zemí, zábavné jsou také hudba, filmy a knihy, a nejzábavnější je můj přítel Denerog! Oba strašně moc milujeme lenochody. Jednou si nějakého určitě pořídíme. A kreativní činnost, to je jasné, mám velkou radost když namaluju nový obraz, vytvořím něco hezkého na sebe nebo pro jinou modelku na focení, mám radost když se daří mě a lidem, na kterých mi záleží.

Viděla jste film Matrix? Co když je to pravda a svět kolem nás je jen virtuální klam a my ve skutečnosti sloužíme jako baterky v rosolu?
No... pokud je to pravda, a my jsme ... baterky v rosolu... tak já zůstanu v tom rosolu a budu se snažit si svůj virtuální život hezky užít! Nejsem bojovník, jsem hedonista.

Kdyby si chtěla nějaká firma či fotograf objednat vaše služby, jak vás mohou zákazníci kontaktovat?

Doporučuji navštívit mou Facebook fan page: www.facebook.com/KKoblenova či instagram: @carolinecream nebo http://www.model-kartei.de/portfolios/model/443232/carolinecream/ a děkuji těmto fotografům za spolupráci: 

Berner Amateur, Reto Heiz, Klaus Voigt, Manfred Bauer http://www.bilder-macher.at/, Nippon Fighter Photography, Offir Assayag, Columbus, Silhouette, Tom Schmid

Děkuji za rozhovor

Honza Vavřička

PS: Další rozverné rozhovory a odvážné  fotogalerie najdete v sekci EroTotem.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.