UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Minicon 2015

Minicon 2015
17.11.2015

Minicon 2015 se koná v sobotu 21. listopadu 2015 v Národním technickém muzeu v Praze v Kostelní ul. 42.

Tento rok jsou tématem Ztracené světy aneb dinosauři vypravují:

10:20 Zahájení
11:30 Jan Pavlík: Dinosauři ve Star Treku - V seriálu Star Trek se posádka lodi Enterprise na svých cestách setkala se všemi druhy mimozemšťanů a nemohou chybět ani ještěři, připomínající pozemské dinosaury. Střet s Gorny v epizodě "Aréna" hrozí vyústit v opravdový konflikt a jen důvtip kapitána Kirka umožní situaci vyřešit; navíc se jeho rozhodnutí diametrálně liší od jednání hrdiny stejnojmenné povídky Fredrika Browna. A ani praví dinosauři ze Země nechybí, když na ně narazí posádka Voyageru v kvadrantu Delta. Ovšem ti se ke svému pozemskému původu příliš nehlásí...
12:30 Vyhlášení 16. ročníku tradiční soutěže Žoldnéři fantazie - Již tradičně se vyhlašování ujme Michael Bronec.
13:00 Křest hard SF Přístav u řeky Styx od Pavla Fritze - Pod ledovým krunýřem Jupiterova měsíce Europy se rozprostírá tajuplný oceán. Skupina vědců s nadšením zahajuje jeho průzkum, aniž tuší, čemu stane v blízké budoucnosti tváří v tvář. Temné vody ukrývají zahnívající tajemství a vyslance lidstva očekává poznání, že nejen život, ale i smrt mohou nabývat ve vesmíru netušených podob. Království plynného obra není místem pro slabé...
13:30 Ivo Fencl: Ztracené světy včera a dnes - „Ztracený svět“ profesora Challengera nebyl samozřejmě první ani poslední. – Třeba i Stínadla jsou takovým imaginárním světem na kraji literární fantastiky.
14:30 Edita Bromová: Mohli dinosauři ovládnout svět? - Přišla Země pádem asteroidu o nadvládu inteligentních ještěrů? Panovala na sklonku druhohor dinosauří doba kamenná nebo už chystali raketu na Měsíc? Jak moc chytří a schopní dinosauři byli a jak by to dopadlo, kdyby savci nedostali šanci. A kdo vlastně zařídil ten asteroid?
15:30 Tomáš Petrásek: Byly tu jiné inteligence? - Je lidská civilizace první svého druhu? Nebo tu už před milióny let působily jiné myslící bytosti? A pokud ne - proč ne? Spekulativní pohled na vývoj inteligence na Zemi.
16:20 Promítání filmu Cesta do pravěkuKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.