UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

MICHAL BŘEZINA – SKANDÁLNÍ ODHALENÍ

MICHAL BŘEZINA – SKANDÁLNÍ ODHALENÍ
17.07.2017

Rozhovor Amálie Zpruzené s autorem knihy Měsíční deník, Michalem Březinou

Sokolovský literát Michal Březina vydal nedávno svou druhotinu Měsíční deník. Dost dobrou, a každý vkusný čtenář si díky ní protřepe nejen bránici, ale i pneumatiku. O panu Březinovi je známo, že nerad poskytuje rozhovory médiím. Naléhala jsem, ale nezabral. Váhavě souhlasil až tehdy, když jsem mu poštou poslala své kalhotky. Prý „aby doma neměl problémy“.

Holky, je to sympaťák. Takový ten zádumčivý hispánský typ, při pohledu na nějž jedna až chytá kompulzivní chutě vysrkávat náplně z tortil a svéhlavě se zakusovat se do papriček jalapeño. Ale zpět k tomu, proč jsme tady. Michal právě znuděně sedí naproti mně v oblíbené mexické restauraci El perro comido, tak abych se začala na něco ptát, než začne být úplně otrávený:

Takže, pane Březino, jmenuji se Amálie Zpruzená, píši nyní pro Vanili.cz ovšem lidé mě znají především z časopisu Mykózy & My. Je to pro mě velká čest, že jste poskytnul rozhovor právě mně! Ráda bych vás předem upozornila, že ač mohou mé otázky znít velmi stručně, naši čtenáři milují strukturované a komplikované odpovědi, tak bych vás poprosila, co nejvíce je rozvíjet.

Hm…

A. Zpruzená: Je pravda, že jste se snažil vaši novou knihu, Měsíční deník, vypilovat k dokonalosti, a tak jste se s ní mazlil celých pět let, dokud jste nebyl s textem absolutně spokojen nejen vy, ale i vaši pokusní čtenáři?

Ne.

A. Zpruzená: No dobře, tak čtyři, omlouvám se za nepřesnost. Ale v kuloárech kolují informace, že kniha, ve které jste se vydal na Měsíc po stopách H.G.Wellse, navazuje tam, kde ten upjatý čajochlemt skončil, a docela slušně si s ním vytíráte normostrany, je založena na vašich autentických zážitcích, tedy denících z dob, kdy jste ještě působil jako námezdní žoldák v ABVB (pozn. redaktorky: Agentura pro Boj s Vesmírným Bordelem), pravdivá je, že ano?

Jo.

A. Zpruzená: Znamená to tedy, že i ve skutečnosti jste takový ukrutný, sarkasticky hláškující drsoň a neoddiskutovatelný intelektuál, zastánce slabých a utlačovaných, vdov a sirotků jako váš hrdina Marcel, i když se navenek tváříte, jako byste neuměl do pěti napočítat?

Tří.

A. Zpruzená: Cože???!!! Jo aha, tak tedy do tří, vím, že jste na vašem výrazu roky intenzivně pracoval a promiňte mi to drobné znehodnocení vaší snahy. Ale prozraďte našim zvědavým čtenářům, byli ti Měsíčňani opravdu takoví hloupí zmrdi, jak je popisujete, nebo se z části jedná o unikátní hyperbolu tehdejších událostí z důvodů pestřejšího, akčnějšího a zajímavějšího děje?

? (Tázavě zvednuté obočí deformuje jinak oduševnělou tvář)

A. Zpruzená: Ježiš, vy nevíte, co je hyperbola, že? No není divu, takové finesy jsou známy jen několika zasvěceným. No, prostě si představte dvoukřivkovou kuželosečku, u níž je absolutní hodnota rozdílu vzdálenosti mezi jakýmkoliv bodem na ni a ohnisky křivek je vždy stejná. Máte?

Ne.

A. Zpruzená: Nevadí! Každopádně i tak je vaše kniha velmi zábavné čtení a věřím, že je úspěšná. Opravdu mi to nedá, abych se závěrem našeho rozhovoru nezeptala na něco intimního až peprného z vašeho života, to by mi mnohé naše abonentky neodpustily. Jen vás poprosím, s tím rozvíjením svých odpovědí to opravdu až kapku přeháníte, chápu, že jste kreativní autor, ale jednak si pomalu nestíhám dělat poznámky a druhak to bude pro editora totální noční můra vecpat takový příval do stránkového limitu. Takže, ehm, ehm, možná se teď budu trochu červenat, tak mi to prosím promiňte, ale jakožto slušná dívka jsem dost na rozpacích ptát se na něco tak osobního. Máte už ve svém věku nějaké větší zkušenosti s meziprstními mykózami, pásovým oparem, chlamydiemi či jinými sexuálně přenosnými chorobami?

Afty.

A. Zpruzená: Tak to je velmi milé a povzbudivé. Víte co, napíšu vám své telefonní číslo, kdybyste si třeba vzpomněl na něco, co jste mi opomněl v těch vyčerpávajících a absolutně výstižných odpovědích sdělit a chtěl to dodat na nějakém řekněme méně veřejném místě. Také bychom si mohli spolu předčítat vybrané kapitoly z vaší nové knihy a děsně se u toho chichotat. Co říkáte?

Ÿÿÿ… (provázené nesmělým klopením zraku a hrou s prsty)

A. Zpruzená: Vydržte, někde tady v kabelce mám propisku … (frenetické přehrabávání) … áááá, tady je, pane Bře… Pane Březino? Pane Březino???!!! Ach jo, další šovinistický hajzl, co zdrhnul bez placení…

- - -

Speciálně pro rubriku Sci-fi Quest se v období novinářských kachen vyptávala Amálie Zpruzená

Užitečné odkazyKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.