UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Michal Březina četl na OstroFconu z Měsíčního deníku

Michal Březina četl na OstroFconu z Měsíčního deníku
15.08.2017

Minirozhovor z OstroFconu s účinkujícím autorem Michal Březinou. Michal tam představil svou žertovnou sci-fi knihu Měsíční deník, v rámci kulturního oblažení jej na kytaru doprovázel Radek Harant z chebské rockové kapely Harry Mähren.

Obligátní otázka: jak se Ti na Ostrovském fantasy Conu líbilo?

Líbilo se mi, jak to měli pořadatelé perfektně připravené, co všechno hostům nabízeli, to vyžití v úžasném světě fantazie. Věřím, že si návštěvníci do jednoho přišli na své. Nemám nic, co bych mohl vytknout. Těším se na příště.

Jak probíhala Tvá přednáška?

Nejdříve jí předcházelo cvičení jazykolamů o rozprostovlasatilé dceři krále Nabuchodonozora či herci Lerausovi v roli lorda Rolfa, došlo i na náročnější „dolar, libra, rubl“, osvěžování trenérem na baru a pět koleček kolem kulturáku. Pak jsem odříkal vše, co jsem měl a ještě stihnul přečíst první kapitolu z knihy s pouze dvěma přeřeky. Do toho Radek nahodil několik svých nejchytlavějších songů a na konci všeho se strhla vášnivá diskuze na téma sci-fi. Lépe to dopadnout nemohlo. K žádnému neštěstí zkrátka nedošlo. A to přitom hrozilo, že mě z toho horka trefí.

Jak se daří Tvé knize a nepřipravuješ náhodou další?

Má se dobře, pořád se někde válí, a co chvíli ji někdo osahává. Mám zprávy, že se s ní mnozí i mazlí ve vaně, na hajzlu, ve vlaku, kdekoliv. Druhý díl Měsíčního deníku mám hotový, jen se čeká na vydání. Slibuji další nášup akce a Marcelových hlášek. A taky finišuju hrdinské fantasy, vlastně mám toho rozdělaného víc, jen nestíhám.

A jak si takhle vůbec žiješ v létě? Ještě se letos někam chystáš dovolenkovat, případně sbírat rešerše na Měsíc pro další díly?

Ano, Honzo, udeřil jsi hlavičkou přímo na stovku hřebík. Už mám koupenou letenku, jen čekám, až mi povolí start. Dostat se na Měsíc je dnes snad horší než do Ruska a to je co říct.

Děkuji za rozhovor, Michale.

Důležité odkazy

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.