UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM 1. – 6. května 2018, Třeboň

Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM 1. – 6. května 2018, Třeboň
24.04.2018

Animátoři z celého světa si již balí kufry a chystají se do Třeboně

Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM zveřejnil svůj on-line program (http://www.anifilm.cz/cs/program/) a všichni příznivci animované tvorby si tak již mohou plánovat svůj festivalový program.

Vybere si určitě každý, ANIFILM představuje animaci ve všech možných podobách a většina festivalových filmů bude mít v Třeboni svou premiéru. Na diváky čekají soutěže filmů i počítačových her, programy věnované 3D animaci, různé retrospektivy, dílny, filmové semináře, programy pro děti, výstavy, koncerty a také setkání se zajímavými tvůrci. Do Třeboně se chystají stovky animátorů z celého světa a chybět mezi nimi nebudou ani držitelé Oscarů, animátoři a výtvarníci ze studia Pixar, tvůrci a producenti oceňovaných filmů i průkopníci tohoto filmového žánru, kteří v Třeboni představí své často překvapivé až revoluční počiny.

Hosté a jejich programy na Anifilmu 2018

Letošní Anifilm zahájí nový loutkový celovečerní film Psí ostrov režiséra Wese Andersona a právě tento snímek uvedou dva jeho tvůrci – švýcarský animátor Elie Chapuis a spoluproducent Ben Adler z Francie. Oba jsou dlouholetí spolupracovníci Wese Andersona a nejenže zasednou ve festivalových porotách letošního Anifilmu, ale také se s diváky podělí o zážitky a zkušenosti z realizace tohoto jejich nejnovějšího filmu.         

Hostem festivalu bude také polská režisérka Dorota Kobiela, jejíž celovečerní film S láskou Vincent bude v letošní soutěži a jeho tvůrkyně v Třeboni představí unikátní techniku, díky níž s pomocí 66 960 originálních olejomaleb ve filmu ožily malby Vincenta van Gogha i sám jejich autor.

Letošní Anifilm je ve znamení počítačové 3D animace

Letošním hlavním tématem doprovodného filmového programu je 3D počítačová animace připravený festivalem ve spolupráci s britskou kurátorkou  Aylish Wood, která bude o tomto fenoménu na Anifilmu také přednášet. K této nejnovější animační technice pozval Anifilm mnoho významných autorů. Do Třeboně přijedou uznávaní specialisté Faiyaz Jafri z USAa Kanaďan Chris Landreth. Druhý jmenovaný už má doma na poličce Oscara za film Ryan. Z Holandska přijede Job Roggeveen, který představuje jednu třetinu oceňovaného tria Job, Joris & Mariake. Z Německa přijede a svůj autorský přístup k 3D animaci představí Nikita Diakur s revolučním filmem Hnus (Ugly). Zasvěcený pohled na to nejslavnější studio a techniku, která ho proslavila, pak nabídne animátor Rich Quade, který pracoval v Pixar Animation Studios již od začátku 90. let na přelomových filmech jako jsou Toy Story: Příběh hraček, Úžasňákovi nebo Příšerky s.r.o. Tam rovněž pracovala i letošní porotkyně Robin Cooper, která jako art directorka pracovala například na filmech Hledá se Nemo či Wall-E .Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.