UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Metropole plná filmových zážitků

Metropole plná filmových zážitků
02.03.2015

Společnou programovou nabídku zacílenou na milovníky filmu na veletrhu Holiday World představili zástupci všech pěti partnerských institucí. Smyslem projektu Praha filmová je vytvořit spojení rozmanitých aktivit, které umožní tuzemským i zahraničním návštěvníkům metropole poznat naše hlavní město jinak - jako filmovou destinaci. Město, ve kterém se dá objevit nejen spousta lokací, na nichž se natáčela řada známých filmových scén, ale i míst, kde je možné nahlédnout pod pokličku filmových triků,

do filmového zákulisí a ateliérů nebo kde se návštěvníci dokonce sami mohou na okamžik stát filmovými hvězdami či režiséry.

Objevte město filmových zázraků

Obsah nabídky projektu Praha filmová vytvářejí jednotlivé partnerské instituce - Muzeum Karla Zemana, Barrandov Studio a Segway Experience.

Lidé si přitom mohou vybrat z jednotlivých programů nebo aktivity mezi sebou libovolně kombinovat a vytvořit si tak náplň dne podle svého gusta. Nabídka je rozmanitá a nabízí poznání, zábavu i tvůrčí práci. Společným pojítkem je ale vždy film.

„Síla nabídky projektu Praha filmová spočívá právě v tom, že si podle vlastních preferencí, zájmů a možností vybere opravdu každý, kdo má rád filmy. Kombinujeme přitom vždy zábavu s poznáváním, ať už filmové historie, tak i krás našeho hlavního města. Potěšit proto můžeme nejen zahraniční turisty a domácí výletníky, ale i místní obyvatele, kteří se mohou na metropoli podívat zcela nově, filmovou optikou,“ říká Jakub Matějka, ředitel Muzea Karla Zemana, které je první ze zapojených institucí. Muzeum potěší zejména milovníky filmových tajemství, protože je nechá poodhalit a na vlastní kůži si vyzkoušet principy fungování filmových triků. Stálou expozici doplňují ještě workshopy animace, výtvarné dílny a tematické hry a aktivity pro děti.

 

Prostor plný filmové atmosféry otevírá také Barrandov Studio, jehož fundus nashromáždil za dobu své osmdesátileté historie statisíce kostýmů a rekvizit. „Výlet do barrandovských studií, která jsou z centra Prahy ne dál než dvacet minut jízdy tramvají, zavede návštěvníky do míst, kde vznikly nejslavnější české filmy a seriály a kde natáčeli světoznámí tvůrci od Miloše Formana po Romana Polanského,“ zve vedoucí Fundusu Barrandov Studia Věra Krátká k návštěvě Barrandova, která je součástí nabídky. „Výstavní prostor, otevřený na podzim loňského roku, nabízí stálou expozici věnovanou historii filmařiny na Barrandově a tematické výstavy, které návštěvníky provázejí po stopách vzniku známých filmových i televizních projektů prostřednictvím dochovaných filmových dekorací, kostýmů a rekvizit.“

Asi každý návštěvník Prahy pokládá za svou povinnost projít se po Karlově mostě, vystoupat na Pražský hrad nebo se pokochat malebnými uličkami Starého města. Turisticky atraktivní místa i méně známá zákoutí mohou návštěvníci poznat při procházce nebo projížďce na dvojkolce segway. Za doprovodu průvodce ze Segway Experience navštíví lokace, na kterých se natáčely slavné scény z českých i zahraničních filmů. Současnou podobu místa prostřednictvím ukázek ihned porovnají s filmovou fikcí.

 

Největší romantiky pak okouzlí projížďka po Vltavě a Čertovce na stylové lodi s výkladem kapitána.

Nabídka projektu Praha filmová je vhodná nejen pro individuální návštěvníky a rodiny s dětmi, ale i pro větší skupiny, teambuildingové či firemní akce.

 

Programovou nabídku rozšiřují svými aktivitami a projekty ještě další dva partneři - instituce CzechTourism a Prague City Tourism. Svou pozornost v roce 2015 totiž také směřují na film a filmovou turistiku.

 

V rámci agentury CzechTourism, která se zaměřuje zejména na incomingovou turistiku, vzniká jedinečná mobilní aplikace s názvem Czech Film App, díky které budou zahraniční turisté i domácí výletníci objevovat místa, na nichž se natáčely filmové scény známých domácích a zahraničních filmů. „Aplikace se přitom neomezuje výhradně na Prahu, ale na celé Česko. Krásy přírody, historické památky, i městskou architekturu bude prolínat s romantickými, akčními, tajemnými i pohádkovými scénami, které se ve vybraných lokacích natáčely.“ uvádí Jiří Dužár, hlavní projektový manažer CzechTourism pro filmový turismus. „Mobilní aplikace, která bude zdarma ke stažení pro zařízení se systémem iOS a Android, bude spuštěna v květnu letošního roku.“ dodává Dužár.

 

Naopak výhradně na českou metropoli se zaměřuje taktéž právě vznikající specializovaný webový portál www.filmvpraze.cz, který začátkem března spustí Prague City Tourism. Portál bude přinášet veškeré novinky a aktuality z pražského filmového dění. Především ale nabídne ucelený přehled pražských kin, videopůjčoven, festivalů, výstav a dalších jedinečných filmových zážitků. V průběhu roku bude vydána také tištěná brožura, obsahující filmové tipy a zajímavosti pro pražské i mimopražské klienty.

 

Všechny zmíněné nabídky, projekty a aktivity pak přehledně a pod jednou střechou sdruží Centrum filmové turistiky. Tematické infocentrum vznikne v rámci rozšíření Muzea Karla Zemana v prostorách Saského dvora na Malé Straně. Veškeré informace a programovou nabídku najdou lidé také na webové stránce www.prahafilmova.cz.Kam dál?

Objevte blog o intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.