UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Marvel podle Gaimana – Nick Fury a spol. v Alžbětinské době? To stojí za přečtení!

Marvel podle Gaimana – Nick Fury a spol. v Alžbětinské době? To stojí za přečtení!
16.03.2020

Píše se rok 1602. Blíží se konec vlády královny Alžběty, Anglii sužují podivné bouře a zemí se šíří zkazky o mocných, nelidských bytostech. Podivně známí hrdinové a lotři, včetně Nicka Furyho, Spider-Mana, X-Menů a Dr. Dooma, se po celé Evropě zaplétají do sítě intrik a zrady. Do pohybu se dávají události, které by mohly znamenat konec světa.

Vyprávění o hrdinech tak, jak je neznáte. Když jsem otevírala komiks 1602, jenž je zasazený do alžbětinské doby, tak jsem měla jen malé tušení, co mě čeká. Gaiman dokázal nemožné, a opět mě přesvědčil, že je mistrem ve svém oboru. Dokázal zasadit komiksové hrdiny do staré dobré Anglie, a to tak, že mu věříte každé slovo. A kdo, že je ve vedení?

Jak již bylo řečeno výše, tak se ocitáme na dvoře královny Alžběty I. Po jejím boku ji věrně stojí sir Nicholas Fury a doktor Stephen Strange. Fury se překvapivě věnuje špiónování a Stephen Strange je dvorním čarodějem, jenž se snaží najít příčinu podivné bouře stahující se nad Anglií. Aby se čtenář nenudil, tak tu mají nepřítele v podobě hrabětě Otto von Dooma, kterému se povede úspěšný atentát na Bětku a na její místo nastoupí Jakub I. Co přinese změna panovníka naším hrdinům.

Historické pozadí a komiksové postavy se spojily v jeden uvěřitelný celek. Ten navíc doplňují nádherné ilustrace, které má na svědomí Andyho Kubrta jež komiksu dokázal vdechnout život v podobě tvarů a barev. Ožívají tak před vámi známí hrdinové, kteří bojují nejenom o svoje přežití, ale především o přežití celého světa.

Právě 1602 je důkazem, že lze spojit komiks s historií a vytvořit z toho velmi zajímavé dílo, které původně mělo 8 sešitů a nakladatelství Crew z toho udělalo krásnou pevnou vazbu v komiksové podobě, jež je doplněná krásnými a velmi pestrými ilustracemi. Ba, co víc setkáme se zde s Nicolasem Furym, Dr. Strangem, Spider-Manem a mnoha dalšími, kteří nám opět dokážou, že nic není takové, jak se zdá.

Autorkou recenze je Michaela Voláková

Hodnocení: 95%

Žánr: komiks

Vydal: nakladatelství Crew

Rok vydání: 2019

Počet stran: 248  

ISBN: 978-80-7449-689-9Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.