UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Markus Heitz - Exkarnace - Válka starých duší

Markus Heitz - Exkarnace - Válka starých duší
26.11.2018

„Víra ze všech nejlepší je víra hinduistů, ti věří, že když umřeme, tak vlastně neumřem. Loučit se chceš se světem? Vždyť narodíš se zase, když ovšem byl jsi prasetem, tak budeš zase prase…“

O tom věděl své Vladimír Vysockij.  Své o tom nejspíš ví i hamburský rodák Markus Heitz a také bývalá majitelka rodinné kavárny Claire. Nyní nedobrovolná hlavní hrdinka Heintzovy knihy Válka starých duší.

Claire zemřela, ale místo toho, aby se její duše pokojně odebrala do nebe, pekla, očistce, nirvány nebo do háje – prostě někam, tak nechtěně vklouzne do nového těla. Jenže ouha. Tohle tělo bylo připraveno pro někoho úplně jiného. Vše se začne komplikovat ve chvíli, kdy se Claire rozhodne v novém těle zůstat přinejmenším tak dlouho, dokud nepomstí vraždu svého milovaného muže. Ono totiž tělo bohaté mladé podnikatelky mělo posloužit duši mnohem starší a mocnější, a to k záměrům, které jsou temnější než duše Jidášova.

Příliš mnoho postav.

Na jedné straně tu máme Zlou mocnou putující duši a jejího partnera, na straně druhé frakci, která se snaží zmařit její temné plány. Do toho se ještě přimotá nešťastná Claire a manžel podnikatelky Marlene, jejíž tělo omylem hlavní hrdinka obsadila. A aby toho nebylo málo, do děje ještě záhy vstoupí lovec démonů Eric. (Ten, kterého autorovi fanoušci znají z knížek Ritus a Sanctum).

Mohlo by se zdát, že to bude celkem slušný chaos. Zpočátku to tak opravdu je a poměrně dlouho trvá, než se příběh rozjede. Ale jak s postupem času Claire a spolu s ní i čtenář poznává, o co tu vlastně jde, začne se v ději celkem slušně orientovat a užívat si příběh zla a pomsty plnými doušky. Nicméně hlavní příběh je natolik spletitý, že je autorova snaha propojit jej s ostatními jeho knihami a cykly spíše kontraproduktivní.

Heitz dobře ovládá spisovatelské řemeslo a umí namixovat temný, thrillerovou atmosférou oplývající a akci nepostrádající příběh a obalit ho hodně zajímavou mytologíí. To je asi největší plus Války starých duší. Jsem docela zvědav, kam se Exkarnace bude ubírat v druhém a zároveň závěrečném svazku s podtitulem Smrt duší.
65% Jan Procházka

Série: Exkarnace (1.)
Orig. název: Krieg der Alten Seelen (2014)
Žánr: Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno: 2018, Fantom Print
Počet stran: 352
Překlad: Svatava Kretková
Autor obálky: Dorothea Bylica
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN 978-80-7594-005-6Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.