UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Listárna Kajetány Vyhoukané, 1.

Listárna Kajetány Vyhoukané, 1.
11.05.2018

Odpovím na všechno! Vaše Kaiju

Jelikož se nám sešlo mnoho zvídavých otázek z oblasti vědy, vesmíru a vůbec, naše externí redaktorka se rozhodla založit jakousi listárnu, kde se pokusí na všechny vaše dotazy opovědět. Nenašli jste tu odpověď? Máte téma, kde vás zajímá naše odpověď? Napište nám do zpráv na fb: Scifi svět Vanili.
 
 
Často čtu teorie o tom, že je země placatá. Jak je to podle Vás?
Adam K.
Ano, je tomu skutečně tak, akorát ta placka obaluje kulatou planetu, víš? A píše se to s velkým Z, Adámku. Protože jinak naše země není placatá, je docela hornatá a občas rybník.
 
Jaký je rozdíl mezi měsícem dorůstajícím a couvajícím?
Pavlínka J.
Tři centimetry.
 
Kdy přesně bude konec světa? Lze věřit předpovědím starých Mayů?
Mirek T.
Konec světa bude přesně za 118 dnů. To vím ale od mladých Mayů, těm se spíš dá věřit.
 
Byl jsem svědkem přistání UFO, ale nikdo mi to nevěří. Neměl jsem u sebe mobil, spadl mi předtím do řeky, když jsem šel z hopsody. Jak byste mi poradili?
Karlos
Pokud se vám podaří mobil najít, zkuste jej na noc ponořit do sklenice s rýží. Samozřejmě s nevařenou rýží. Případně doporučujeme vyhledat odbornou pomoc.
 
 
Otec se často utírá do našeho ručníku. Mohu touto cestou otěhotnět?
Peťulka L.
Tady si nejsem jistá, jak dalece mohu zasahovat do dění na vaší faře. Přinejmenším bych doporučila používat na očistu kus lana s uzlem na konci.
 
Zajímala by mě jedna věc. V době elektromobilů může podle Vás být i doba elektroletadel, můžou i letadla lítat na pouze elektriku?
J. Václav
Technicky to možné je, ale až v době, kdy budou v leteckých koridorech poletovat benzinové agregáty, ze kterých se pak budou moci letadla dobíjet. A mimochodem elektrika je vlastně jiný název pro tramvaj, tady myslím, že na tramvaje letadla lítat nebudou.
 
Co všechno lze chytit od mimozemšťanů? Nemáte na Vanili seznam nemocí?
Vendulí
Náhodou takový seznam nemocí máme, má milá Vendulí. Šéfredaktor Honza Vavřička trpí výpadky paměti, takže mi kolikrát ani neodpoví na mé kulantní dotazy ohledně honoráře, Michal Březina dostane jednou za rok kurděje, Ivo Fencl kdysi onemocněl horečkou omladnic a Kristinka Haidingerová je prý úplně zdravá. Já mám pupínek na prdeli, ale veterinář říká, že z toho nic nebude.
 
 
Rika se, ze prvni mykrovlnou troubu vynalezly v madarsku, je skutacne tak? Nebyli to americani? Diky F. H.
F. H.
Ano je tomu skutečně tak a nebyli to Američani, byli to Maďaři.
 
 
Je pravda, že se stala chyba a podle gregoriánského kalendáře měl mít den původně 25 hodin?
Robert F.
Těch teorií je vskutku několik, podle té nejznámější měla minuta trvat jenom 32 sekund, což by prokrastinační den o dost zkrátilo, ale do konce roku by pak zase chybělo mnoho měsíců. Nakonec se ti gregoriáni usnesli na hodnotách, která platí dodnes a je to dobře. Jinak by se vám mohlo stát, že byste taky mohli i dřív umřít. Co hlavně: i dřív narodit, což by mohlo vyvolat mnoho podobných dotazů.
 
Dá se ve vesmíru opít?
Blanka
To bezesporu lze, ale musíte být ukrytá nejlépe v nějaké kosmické lodi. Samotný pobyt ve vesmíru zpravidla životu moc neprospívá a tak by vám ani nezbyl čas na pití. Mějte také na paměti, že v kosmu nefunguje gravitace tak jako na Zemi, bublinky vám nutně nemusí stoupat do hlavy.
 
S kamarádkama pořád řešíme, jak zabít želvušku. Věděli byste vy?
Radek P.
Jelikož je želvuška prakticky nezničitelný kus mikroorganismu, tady nepomůže ani ověřená metoda naší babi tj. vývar z octa a třešňových pecek. Zkuste proto svou želvušku raději ignorovat.
 
Líbí se mi jeden můj spolužák, oba se zajímáme o sci-fi. Neporadíte, jak mu to říct?
Martin B.
Normálně mu, Martine, řekni, že se zajímáš o sci-fi, třeba, že máš rád černé díry, spolužák se už jistě chytí. Hlavně se nestyď a věř si.
 
A co vy? Vymyslíte dotaz, u kterého se zapotííím? Piště do zpráv na našem FB! Vaše Kaiju.
 
- - -
Zpracovala MUDr. Kajetána Vyhoukaná, OMg., z časopisu Mykózy & My, externí redaktorka Vanili.czKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.